Протягом минулого року в Україні суттєво зросла кількість власників вогнепальної зброї: офіційно зареєстровано 663 тисячі громадян, у яких на руках зараз 800 тисяч "стволів".

За даними Національної поліції, станом на початок 2018-го на автоматизованому обліку знаходяться 736 918 одиниць мисливської гладкоствольної зброї і 145 859 одиниць мисливської нарізної зброї.

Відомо, що згідно закону українцям заборонено купувати не мисливську зброю – зокрема, пістолети, автомати, кулемети чи штурмові гвинтівки. Але це не завадило керівнику МВС Арсену Авакову вручити під виглядом винагороди більше 3 тисяч таких одиниць.

Популярні новини зараз
Головне за ніч, 28 січня: Єфросиніна в небезпечному списку, безкоштовні продукти для українців та кінець відключень світла У Кремлі почали готувати наступника для путіна, і в Україні вже знають ім'я Григорій Решетник погладшав так, що костюм мало не тріснув - танці виявилися зайвими: "Схудніть обов'язково" Порівняння цін у супермаркетах Німеччини та України - різниця колосальна
Показати ще

В "Українській асоціації власників зброї" підрахували, що сьогодні на руках може бути насправді до 5 мільйонів незареєстрованої легкої вогнепальної зброї, але силові відомства подають більш скромні показники: близько 300 тисяч.

Крім того, минулого року поліція вилучила тисячу пістолетів, 78 гранатометів, автомати, обрізи, рушниці, 240 тис патронів, більше двох тисяч гранат і 72 вибухових пристрої.

Дивіться: легалізація зброї в Україні, за і проти

Як повідомляв портал "Знай.ua", стало відомо, для кого насправді "легалізована" зброя в Україні.