Перший голова "Народного Руху", видатний український поет Іван Драч розповів, що відчув, коли Росія відібрала Крим.

Про те, що він думає про анексію Криму, про ситуацію на Донбасі та як ставиться до сьогоднішньої влади, Іван Драч розповів в інтерв'ю програмі "Гордон".

"Я відчув увесь ідіотизм нашої влади і нашого керівництва на чолі з Турчиновим через те, що я служив три роки в армії. Я знаю, що це таке. Я знаю, що, коли хтось іде, то" Стій, хто йде?! Стій, стріляти буду!", постріл вгору, а потім стріляю в груди. То якби в Криму загинуло 100 або навіть 1000 наших людей, які там були, то, може, не було б цього жаху на Донбасі, не було б сотень тисяч смертей, які є. Це була величезна помилка нашої держави тоді", - сказав Драч.

"До мене нещодавно звернувся професор Білецький з Донбасу, який зробив гірську енциклопедію в 12 томів. Ніде в світі немає такої енциклопедії. Там чимало є таких інтелігентів. Але, незважаючи на це все, там є такі проросійськи налаштовані, що їх навіть назвати сепаратистами важко. Вони ніколи не поступляться там. Звичайно, коли Путін попустить, вони підуть до Росії, але що б там не було - це проблема дуже довга. Проблема десятиліть", - зазначив поет.

На питання, чи хоче він, щоб Крим і Донбас повернулися до складу України, письменник відповів неоднозначно.

Популярні новини зараз
"Нафтогаз" попередив про важливі зміни: для кого починають діяти нові правила Повстання тварин проти росіян триває: моржиха спробувала потопити човен Таргани більше до вас не сунуться: 3 способи назавжди позбавитися проблеми Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно
Показати ще

"В якій ситуації Донбас - я вам розповів. А щодо Криму, то розумно було б зробити окрему державну структуру з кримськими татарами, але зробити під егідою США, Європи, України, Росії. Щоб це була окрема держава, щоб це була світова перлина, як писав Неруда про Крим, що це - "орден на грудях землі", - сказав Драч.

Він також додав, що в Україні олігархат, від якого нема куди подітися.

"Куди ми подінемося від цього... Правлять нами олігархи, і кожен з них має свою систему депутатів, і вони там між собою ту бійку здійснюють, роблять свою справу. Від того мені сумно і неймовірно важко дивитися на все це. Я ніколи не думав, що ми починаємо таку Україну, яка доживе до такого ідіотського стану, як зараз", - заявив поет.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Іван Драч написав вірш про "Лугандонію" і зека Януковича.