Кожна дитина своєю поведінкою змушує батьків дратуватися, а часом навіть і виводить із себе. Тоді ми намагаємось втихомирити чад своїм криком. Але це поганий спосіб. Відомий український лікар-педіатр Євген Комаровський пояснив, чому не можна кричати на маленьких дітей та які наслідки можуть бути у майбутньому.

На своїй сторінці в Facebook медик в інфографіці доступно показав, що буде з дитиною, яка постійно чує у свій бік батьківські крики.У чому небезпека таких проявів емоцій

Перше, на що лікар звертає увагу, це те, що крик убиває самовпевненість дитини. Якщо ви часто порівнюєте з кимось, діти з часом відчують себе малозначимими.

Популярні новини зараз

Ані Лорак виставила пишний бюст з пікантної сукні на фотосесії: фанати бурхливо обговорюють знімки

Потужний удар по Росії: Україна зробила різку заяву щодо транзиту газу

Молоденька дружина Комарова зі "Світу навиворіт" показала фігуру у вузькій сукні: гаряченьке фото

Колишня Потапа дала фору Каменських: відпочиває з донькою "по-дорослому", провокаційні кадри

Показати ще

Не менш серйозною проблемою через крик, лікар називає агресію. Якщо 4-5-річні діти живуть в атмосфері скандалів , то з часом стають нервовими та почнуть проявляти агресію по відношенню до однолітків.


Крім того постійний крик викликає страх та викликає проблеми з концентрацією уваги. Залякані діти часто не можуть самостійно вирішувати свої проблеми та кофліктні ситуації.Емоційне насилля також призводить до проблем у навчанні, такі діти не можуть сконцентруватися.Як стримати свій гнів

Комаровський дав кілька порад, як змусити тримати себе в руках та бути об’єктивними стосовно своїх претензій до дітей.

Задумайтесь над тим, скільки ви кричите на дитину, а скільки хвалите. Подумайте про психіку дітей та про наслідки своїх дій, які можуть проявитися в майбутньому.Ви – приклад для дитини, яка в дорослому житті наслідує модель сім'ї. А яку модель стосунків ви показуєте нащадкам?

Стосунки у сім'ї часто можуть призводити до викиду емоцій. Тому намагайтеся уникати стресових ситуацій, і принаймні не виливайте свій біль на дитину.

Якщо ж ви в черговий раз не стрималися та накричали, перше, що варто зробити – попросіть пробачення.Покажіть дитині, що ви її любите та цінуєте. Діти повинні знати, що помилятися – це нормально. Адже на помилках вчаться.

Намагайтесь завжди спонукати дитину робити щось самостійно. І як би вона не робила, покажіть, що ваша дитина – це ваша гордість.

Доктор Комаровський пояснив, як слід реагуватина істерику дитини

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", Євген Комаровський дав кілька порад, як захистити себе та дитину від вірусів