У домашніх умовах, як правило, використовують два основних види інгаляцій. Парові інгаляції: дихають парою "над каструлькою" або використовують спеціальний паровий інгалятор, та і інгаляції з допомогою спеціальних приладів, які створюють аерозолі без пари, але з дрібними частинками, - такі інгалятори називають небулайзерами.

Небулайзер застосовують при кашлі внаслідок ураження нижніх дихальних шляхів, але це, як правило, досить серйозні хвороби, і для інгаляції використовуються досить непрості ліки, які вже точно не призначені для батьківського самолікування. При ГРЗ з ураженням верхніх дихальних шляхів застосовують парові інгаляції, пише Сlutch.

Відомий педіатр Євген Комаровський розповів, як правильно застосовувати парові інгалятори, щоб домогтися максимального ефекту.

За словами доктора, користь парової інгаляції полягає в тому, що мокрота, яка контактує з теплим і вологим повітрям, активно зволожується, поліпшуються її реологічні властивості, і це створює умови для того, щоб продуктивно відкашлятися.

Але батьки повинні пам'ятати про те, що процес зволоження засохлого слизу супроводжується збільшенням його обсягу, тому парові інгаляції саме у дітей можуть провокувати обструкцію дихальних шляхів, і ризик тим вищий, чим дитина менша.

Популярні новини зараз
Євген Клопотенко з "МастерШеф" винайшов заміну шаурмі і чебурекам: "Два роки мріяв" Хливнюк з "Бумбокс" після успіху "Червоної калини" у формі станцював запальний танець: "Флешмоб, вчимо рухи" Такою її ще не бачили: зірка "Кварталу 95" Олена Кравець відкрила в собі новий талант, "Я ридала весь день" Українці знайшли несподівану схожість між Іриною Федишин і Аліною Паш: "Кар'єра, якої не було"
Показати ще

Головне, що повинні знати батьки: якщо в дихальних шляхах немає засохлого слизу, то нема і потреби в парових інгаляціях. Тому основне завдання тих, хто лікує дитину, - зробити все для того, щоб сухий слиз не накопичувався і щоб інгаляції були не потрібні: підтримувати в кімнаті режим прохолодного вологого повітря і активно напувати дитини.

У будь-якому випадку пам'ятайте: дітям до року парові інгаляції протипоказані, а дошкільнятам їх можна робити лише після того, як дитину огляне лікар і не буде проти інгаляції.

І наостанок. Сучасна медицина не може довести, що парові інгаляції корисні. Вони впливають лише на верхні дихальні шляхи. Таким чином, вони в принципі можуть допомогти тільки при легких і короткочасних ГРЗ (ринітах, тонзилітах, фарингітах, ларингіті). Не дивно, що при хворобі, яка без лікування триває 3-5 днів, довести ефективність будь-якого методу терапії практично неможливо.