Закон №5364, підписаний Президентом, дозволяє поліцейським складати постанови за порушення дорожніх правил без присутності водія, пише Хроніка.інфо.

І цей же документ повністю легалізує фото - і відеофіксацію дій порушників, з складанням протоколів і виписуванням штрафів, званих у народі "листами щастя".

Цікаво, що документувати правопорушення на дорогах будуть не тільки поліцейські, але і муніципальні інспектори. За їх вказівкою, наприклад, можуть евакуювати автомобіль не чекаючи патруля.

"Ну якщо порушення правил паркування можна і на смартфон зафіксувати, то факти з інших пунктів ПДР будуть знімати міські камери. При неправильної або неоплаченої парковці (якщо евакуація авто не потрібно) паркувальний поліцейський інспектор або залишать квитанцію під двірником, а за порушення на дорозі постанова прийде поштою", — розповів адвокат Вадим Володарський.

Якщо автомобіль все-таки заберуть на штрафмайданчик, то треба буде діяти по-старому: сплатити штраф, щоб забрати авто, а потім вже доводити неправомірність тих або інших дій правоохоронців.

Головна проблема автоматичної фіксації — це неможливість довести факт того, що саме власник авто був у момент порушення за кермом. Адже в нашій країні давно скасована довіреність, і водити авто з дозволу господаря може кожен: як родич або друг, так і звичайний драйвер служби таксі. Щоб вирішити цю проблему у новому законі вводиться поняття "належний користувач" — один або декілька осіб, яким дозволено користуватися машиною. Повинен бути створений цілий реєстр. У нього господарі авто будуть вносити дані про своїх довірених осіб — подавши відповідну заяву в МВС.

Але, в цьому законі не бачать небезпеки для своїх клієнтів і страховики.

"Що стосується ризиків пошкодження авто при евакуації — у виконавців, наскільки я знаю, буде застрахована їх відповідальність. Саме для таких випадків. Тобто, страхова компанія виплатить за евакуатора збитки", — заявив начальник відділу зовнішніх комунікацій "ІНГО Україна" Олександр Мельничук.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа" експерти розповіли, за чий бензин платять українці.