В Україні 1 кВт*год електроенергії повинен коштувати 251 коп, що на 49% вище чинного тарифу.

Про це повідомляє "Обозреватель".

Згідно з розрахунками Національної комісії в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), навіть після підвищення тарифів на електроенергію в минулому році населення продовжило оплачувати лише частину від реальної вартості електроенергії.

Крім того, в документі стверджується, що український "струм" найдешевший в Європі. Так, мінімальний тариф у Європі 3,35 грн за кВт*год, тоді як в Україні перші 100 кВт*год продають за 90 коп., а кожен наступний кВт – 1,68 грн.

Собівартість електроенергії зросла через подорожчання палива на міжнародних ринках, девальвації гривні, зростання цін на промислову продукцію тощо. У відповідь на офіційний запит в НКРЕКУ заявили, що вартість електроенергії переглянуть тільки до липня наступного року. Варто враховувати, що до цього моменту собівартість електроенергії буде ще вища.

Глава Національної комісії, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) Дмитро Вовк заявив, що тарифи на електроенергію в Україні можна знизити лише через 10-20 років. Він каже, що за цей період в результаті впровадження стимулюючого утворення тарифів RAB почне знижуватися тарифне навантаження на споживачів.

Варто відзначити, що 14 березня, доведений до відчаю тарифами київський пенсіонер погрожував підірвати "Київенерго".

Популярні новини зараз
Плюс 570 грн щомісяця: в Україні пенсіонерам дозволили отримати "бонус" до основних виплат Маршрутники вирішили підняти ціни на проїзд: доведеться платити у половину більше ПриватБанк роздаватиме клієнтам грошові подарунки: мінімум 150 грн, максимум – 5000 грн Як уберегти новий холодильник від постійних відключень світла: запам'ятай ці правила
Показати ще

"Олександр Володимирович, 1959 року народження, пішов вирішувати свої наболілі питання в Київенерго. Щось явно пішло не так, чоловік почав говорити на підвищених тонах із співробітником, а потім і зовсім почав крити його матом. Співробітник попросив чоловіка вийти. Коли той відмовився – покликав охорону, а охорона, в свою чергу, викликала поліцію. Коли прийшов охоронець і чоловік зрозумів, що звичайними методами він нічого не доб’ється – дістав з сумки предмет, який схожий на бомбу (муляж) і додав "у вас є рівно 30 секунд на евакуацію", – розповіли в мережі.

На місце НП прибули поліцейські і вивели з будівлі пенсіонера. Користувачі мережі підтримали чоловіка. У коментарях звинувачували "Київенерого" в тому, що вони довели пенсіонера до крайніх заходів.

Варто відзначити, що раніше постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгмана, залишається важливим, щоб ціни на газ визначалися ринком, що унеможливить як сегментацію ринку, так і повернення до практики прихованих позбавлених адресності субсидій.

Він додав, що поточна система субсидій на житлово-комунальні послуги захищає найбільш вразливі домогосподарства від зростання ціни на газ.

Президент Петро Порошенко впевнений, що в переговорах із МВФ повинні бути враховані рішення Стокгольмського арбітражу.

А черговий перегляд траншу МВФ можливий у травні. Україна при цьому має показати прогрес із реформами.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" про компенсації на суму 4,63 млрд дол. за недопоставлені "Газпромом" обсяги газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі російський газовий монополіст повинен сплатити 2,56 млрд доларів на користь "Нафтогазу".

Українців очікує нове підвищення тарифів на електроенергію.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що буде з тарифами на газ та субсидіями.