У Києві 17 червня о 9:00 починається "Марш рівності". Це завершальна акція міжнародного форуму "КиївПрайд-2018", який відбувається щороку із 2012-го.

Його учасники збираються біля приміщення Національної опери, планують пройти вулицями Володимирською і Льва Толстого до станції метро "Площа Льва Толстого". Організатори очікують, що у заході, візьмуть участь близько 5 тисяч осіб. Марш орієнтовно триватиме до 12:00.

Вулиці, якими має пройти Марш рівності, наразі перекриті і охороняються правоохоронцями.

Також, зазначимо, змінено роботу громадського транспорту. Зокрема з 6:00 закриті станції метро "Театральна", "Площа Льва Толстого" і "Палац спорту" у центрі Києва.

В управлінні Нацполіції Києва повідомили про кілька провокацій і сутичок між учасниками маршу, його противниками і поліцією, що сталися зранку до початку акції. правоохоронці затримали і доправили до райвідділків понад 50 осіб, зазначили в поліції.

Як повідомляли в МВС України, безпеку і порядок під час "Маршу рівності" охоронятимуть близько п’яти тисяч правоохоронців.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до голови Національної поліції Сергія Князєва і мера Києва Віталія Кличка з проханням гарантувати безперешкодне і безпечне проведення акції.

"Кожного року радикально налаштовані громадяни намагаються зірвати "Марш рівності" – акцію на підтримку дотримання прав людини незалежно від сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності чи будь-яких інших ознак. Хочу зазначити, що і цього разу публічна дискусія довкола цього заходу набуває загрозливої забарвленості", – цитує Денисову її прес-служба.

Народний депутат України від фракції Радикальної партії Ігор Мосійчук попросив суд заборонити проведення "Маршу рівності".

У 2017 році правозахисний ЛГБТ-центр "Наш світ" зафіксував 226 випадків порушення прав щодо представників ЛГБТ. Правозахисники звертають увагу на те, що часто не вдається домогтися, аби справу кваліфікували як злочин на ґрунті ненависті.

Як повідомляв портал "Знай.uа", травесті-діва Монро пояснила, чи насправді жарти про "ЛГБТ у Верховній Раді" не такі вже й жарти, а також виділила основні проблеми представників нетрадиційної орієнтації в Україні. 

Монро стверджує, що їх чимало, але найголовніших можна визначити всього три:

"Перша: неприйняття і агресія з боку суспільства в цілому. Друга: відсутність кримінальної відповідальності за гомофобію в усіх проявах: починаючи з образ, пресингу, буллінгу і закінчуючи фізичним насильством. Третя: відсутність закону про громадянське партнерство серед ЛГБТ пар", - зазначила вона.