Вчені з університету Ньюкасла встановили, що прийом знеболюючих у великих кількостях може спровокувати ожиріння, безсоння і гіпертонію.

Результати відповідного дослідження опубліковані на сайті Medical Xpress.

В першу чергу фахівці вивчили побічні ефекти широко поширених препаратів габапентин, прегабалін і декількох болезаспокійливих опіоідів. З'ясувалося, що всі ці речовини подвоюють ризик розвитку зазначених хвороб.

 Автори статті оцінили стан серцево-судинної системи і показники обміну речовин у 133 тисяч чоловік, занесених в базу даних UK Biobank.

Вони розділили учасників експерименту на дві групи: ті, хто приймає знеболюючі разом з кардіопрепаратами, і ті, хто приймав тільки ліки від хвороб серця.

Результати дослідження показали, що пацієнти з першої групи, в порівнянні з учасниками експерименту з другої, на 95 % частіше відзначали у себе появу ожиріння, на 82 % - збільшення об'єму талії, і на 63 % - розвиток гіпертонії. Багато також скаржилися на безсоння.

З огдяду на це фахівці не рекомендують приймати протягом тривалого періоду препарати від хронічного болю (наприклад, мігрені або болі в спині).

Як повідомляв портал "Знай.ua", вчені створили ультразвукове знеболююче.