В Україні і далі підвищується розмір середніх зарплат і пенсій. Водночас, варто відзначити, ціни сповільнили свої темпи.

"2017 року заробітна плата зросла на 37 відсотків, порівняно з 2016-м. Зараз середня зарплата становить 8480 гривень", - заявив міністр соцполітики Андрій Рева.

Так, зросли не лише номінальні, а й реальні зарплати.

"Статистика говорить, що, за винятком індексу інфляції, реальні доходи населення зросли на 19,1 відсотка. Це не так багато, як нам би хотілося. Однак це вперше за три роки. Якщо тенденція збережеться ще кілька років поспіль, люди почнуть відчувати, що ситуація змінюється. За перші п'ять місяців 2018-го номінальна зарплата зросла на 31 відсоток, реальна - майже на 11", - наголосив Рева.

Популярні новини зараз

У Харкові вшанували пам'ять загиблих в авіакатастрофі АН-26 під Чугуєвом: квіти, сльози і сотні небайдужих

З 1 жовтня зміняться тарифи на всі комунальні послуги: скільки заплатимо за опалення, газ і воду

Українцям додадуть ще одну пенсію за станом здоров'я: юрист пояснив, хто увійшов до пільгової категорії

Україну засипало снігом, погода з'їхала з глузду у вересні

Показати ще

Крім того, середні пенсії в Україні збільшилися на 37%. У зв'язку із підвищенням зарплат збільшилися майже на 50 млрд грн доходи Пенсійного фонду.

"Якщо ми проводитимемо політику випереджального зростання заробітних плат і пенсій, то розрив між темпами зростання цін та виплат українцям буде високим. Добробут людей почне поліпшуватися", - підсумував міністр.

Нагадаємо, вже через кілька тижнів в Україні на 60-70 грн "розбагатіють" кілька мільйонів чоловік.

Так, в рамках індексації уряд збільшить мінімальні пенсії, прожитковий мінімум, а разом з ним і прив'язані до нього виплати. В першу чергу таке рішення вплине на бюджетників, пенсіонерів і тих, хто отримує соціальну допомогу, в тому числі субсидії.

Майбутнє підвищення в липні складе 4,5% від прожиткового мінімуму, також на 4,5% збільшать соціальні стандарти в грудні. В результаті прожитковий мінімум і мінімальну пенсію в 2018-м піднімуть на планований рівень зростання цін – 9%.

Для прикладу, зараз українські пенсіонери отримують не менше 1373 грн, в липні виплату збільшать до 1435 грн, тобто на 62 грн. Таке нововведення торкнеться тільки тих українців, які не виконали норму по стажу і зараз отримують менше 1435 грн.

Відповідно до чинного закону, українці, які відпрацювали як мінімум 35 років, мають право на заслуженому відпочинку отримувати мінімум 40% мінімалки. Мінімальна зарплата становить 3723 грн, а гарантований розмір пенсії – 1490 грн.

Як повідомляв портал "Знай.ua", з 2019 року українці відчують на собі зворотний бік пенсійної реформи. Разом з осучаснювати пенсій і новим правилом перерахунку виплат і посилили вимоги. Якщо у потенційного пенсіонера не буде 26 років стажу, то піти на відпочинок у 60 років не буде можливості.