Жителям України дали можливість самостійно розрахувати, виплати в якому розмірі вони отримуватимуть при виході на пенсію.

Як повідомляє прес-служба Мінсоцполітики, про це заявив головний "дієтолог" країни Андрій Рева. За його словами, сама формула зовсім нескладна, але для розрахунку необхідні дані: показник, пов'язаний з індивідуальною зарплатою, і кількість років страхового стажу.

Що стосується останнього, тут труднощів виникнути не повинно, а ось з індивідуальним показником доведеться повозитися, оскільки зарплата співробітника і середня зарплата по Україні постійно змінювалися. Наприклад, люди, у яких трудовий стаж почався до 2000 року і продовжився після, мають вираховувати коефіцієнт, виходячи з різних показників, оскільки навіть грошові одиниці змінилися.

"Тому порівнюється заробітна плата по кожному місяцю із середньою заробітною платою в ті місяці по країні. Таким чином виводиться коефіцієнт, який є унікальним для кожного громадянина", - заявив Рева і зазначив, якщо самостійно обчислити коефіцієнт не виходить, можна звернутися до Пенсійного фонду, там же можна дізнатися, скільки отримуватимуть пенсіонери після проведення реформи.


Розмір пенсії = Сз × ІКЗ × Кс

Сз — розмір середньої зарплати в Україні за три роки перед зверненням за призначенням пенсії.

ІКЗ — індивідуальний коефіцієнт зарплати (співвідношення розміру реальної зарплати до середньостатистичної, з якої сплачувалися внески - цю інформацію українцеві нададуть у будь-якому відділенні Пенсійного фонду).

Кс — коефіцієнт страхового стажу (тривалості років стажу роботи працівника помножити на величину оцінки одного року страхового стажу).Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що тим часом сам Рева отримав щедру надбавку до і так немаленької зарплати.