Міжнародний День астероїда – це дуже молоде свято, який з'явилося тільки в минулому році. Приводом для цього стала резолюція Асамблеї ООН № 71/90 від 6 грудня 2016 року. Свято призначений для інформативності та підвищення знань громадськості про небезпеку зіткнення астероїдів із Землею. В цьому році, це буде перше подібне свято, і його дата – 30 червня.

Міжнародний День астероїда 2017: історія свята

Нове свято вирішили відзначати 30 червня зовсім не випадково. Це річниця Тунгуського феномена над Сибіром. Понад 100 років тому, в 1908 році, в цей день відбулася дуже масштабне подія. На землю впав Тунгуський метеорит, вибухова хвиля від якого була по потужності майже як вибух водневої бомби. У радіусі 2000кв. кілометрів від вибуху не залишилося майже нічого живого. Були знесені дерева, тварини загинули, постраждали люди. Незважаючи на всі наслідки катастрофи, вчені досі не дійшли до єдиної думки щодо цієї події.

Ініціатива свята належить Асоціації дослідників космосу і підтримана Комітетом по використанню космічного простору в мирних цілях. А сама ідея належить людям, досить далеким від дослідження космосу. Міжнародний день астероїда прийшов в голову гітаристу групи «Queen» і астрофізику Брайану Мэйу і режисерові Григу Рихтерсу, які разом працювали над фільмом про астероїдну катастрофу.

Міжнародний День астероїда 2017: традиції свята

Популярні новини зараз

Молода Українка загинула на заробітках в Чехії, гарувала заради сина: "Давидчик більше не обійме маму"

Дипломати посміялися з Росії за кадри з окупованим Кримом: "Як щодо фото власної країни?"

Проста бабуся прославила український борщ на весь світ: "Нехай думають, що хочуть"

Телезірка загинула після щеплення від коронавірусу

Показати ще

Незважаючи на те, що йому всього один рік, у багатьох країнах Міжнародний День астероїда буде святкуватися досить цікаво і масштабно. У багатьох країнах будуть проходити навіть фестивалі, концерти, покликані проінформувати громадськість про астероїди. А відомий науковий канал Discovery Science з цього дня запустить цикл передач під назвою "День астероїда: зворотний відлік". Крім цього, там буде безліч інших програм про космос. Нагадаємо, що Міжнародний День астероїда святкується 30 червня, і в 2017 році це буде перший подібний свято.