Як відомо, ще минулого місяця Національний банк України ввів у готівковий обіг нові монети номіналом 1 та 2 гривні. У той же час українські громадяни неоднозначно відреагували на нововведену валюту.

Варто відзначити, що деякі незадоволені занадто «дріб'язковим» розміром нових монет, а інші знайшли некоректність у зображеннях історичних персон на монетах. Пропонуємо ознайомитися з реакціями на нововведення НБУ серед користувачів соціальної мережі Facebook.

Так, користувач мережі Олександр Ковтуненко зауважив, що Володимир Великий зображений на монеті з бородою, хоча, "як свідчать джерела, він не носив бороди, і на монетах, які видавалися в обіг при його житті, князь був зображений без бороди".

У свою чергу український журналіст Ігор Дармостук підкреслює, що попередні монети номіналом 1 та 2 грн виглядали солідніше, зате випущені 27 квітня 2018 - "занадто виправдовують слово "дріб'язок".

Популярні новини зараз

Головні новини за 26 вересня: "роман" Лесі Нікітюк з Ілоном Маском, замах на українця і випивша Ротару на концерті

Українці привезли малюка в напівнепритомному стані в лікарню і потрапили в пекло: води немає, санітарки кричать

В'ячеслав Узєлков розповів як бив колишню дружину Боржемську: "Марині відійшло"

З 1 жовтня зміняться тарифи на всі комунальні послуги: скільки заплатимо за опалення, газ і воду

Показати ще

При цьому журналіст Володимир Семків ще відразу після презентації нового «монетного проекту» НБУ пожартував про ініціативу: «Люблю копійки. У мене їх цілі баночки».

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що з 27 квітня 2018 року, Україна отримала нові монети номіналом в 1 і 2 гривні, а 5 і 10 гривень з'являться в обігу в 2019-2020 роках. Цю інформацію повідомляє Національний банк України.

"Україна отримає нові монети номіналом в 1 і 2 гривні 27 квітня 2018, 5 і 10 гривень з'являться в обігу в 2019-2020 роках (за окремим рішенням НБУ)", — заявив глава Нацбанку України Яків Смолій.

За словами голови Нацбанку, в Україні з 1 липня вводяться нові правила округлення загальної суми покупки в чеку, а також припиняться карбування монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок. Також відомо, що НБУ не буде вилучати з обігу банкноти номіналом 1, 2, 5 і 10 грн, але їх друк припиниться і грошовий обіг такими банкнотами поповнюватися не буде.

"Правила округлення діють при відсутності монет і покупця, і продавця. Під час безготівкових розрахунків закруглення не буде здійснюватися", — підкреслив Смолій.

Українці зможуть розраховуватися і монетами і банкнотами стільки, скільки самі захочуть, так як регулятор не буде вилучати їх з обігу.