Московська православна церква більше не зможе вирішувати питання щодо УПЦ МП (Українська православна церква).

Митрополит Київський і всієї України Онуфрій отримав "незалежність", повідомляють росЗМІ.

"Останнім часом активізувалися деякі суспільно-політичні сили, які роблять спроби дискредитувати Українську православну церкву в очах українського суспільства, спекулюючи її, як вони стверджують, "несамостійним" статусом. Вони ігнорують особливий статус Української православної церкви, обумовлений Визначенням Архієрейського Собору Російської православної церкви 1990 року, і при цьому посилаються на нині діючий Статут Руської православної церкви", – заявив Онуфрій на засіданні Архієрейського собору РПЦ.

Митрополит Онуфрій

Він зазначив, що є необхідність підкреслити особливий статус УПЦ, виділивши його у Статуті РПЦ. На його думку, це потрібно зробити "щоб уникнути подальших спекуляцій, спрямованих на підрив авторитету церкви в очах мільйонів українців".

Популярні новини зараз
Як визначити, чи заряджена батарея: проста перевірка за декілька секунд Михайло Поплавський вибрав красунь на новорічну ніч і показав їм свою мандаринку: "Я вже в очікуванні" Аліна Гросу розповіла про операції на обличчі та вперше показала себе натуральною: "Мене хтось все одно любитиме" Як відмити темні рукави та кишені у пуховика: 2 способи без прання та хімчистки
Показати ще

Онуфрій зазначив, що в пункті "Самокеровані Церкви" у чинному статуті РПЦ статус Української православної церкви не в повній мірі відображає Визначення Архієрейського собору РПЦ 1990 року "про надання Українській православній церкві незалежності й самостійності в управлінні".

Тому митрополит запропонував створити окрему главу УПЦ, де потрібно позначити, що церкві надано незалежність і самостійність в її управлінні, а також широка автономія.

Архієрейський собор в кінцевому підсумку "благоволив" ініціативи Онуфрія. Тепер, якщо представники духовенства УПЦ порушують церковні канони, рішення буде стверджувати виключно керівництво УПЦ.

Як повідомляв портал "Знай.uа", жителі Сум зіпсували свято священикам Московського патріархату.