Священик Української православної церкви Московського патріархату відмовився відспівувати дворічного хлопчика тільки тому, що хрестили його в церкві патріархату Київського. Причому заявив піп про це посеред похорону і додав, що дитину вважає нехрещеною: КП - сама церква недійсна, а працюють там одні пройдисвіти.

Дика історія сталася в Запоріжжі. Батько покійного хлопчика Роман Поліщук розповів місцевому виданню ForPost: "Батюшка сказав, що дитина нехрещена, а церква - самозванна. Матір плакала і падала перед ним на коліна, але це не допомогло". Після цього тіло дитини повезли у найближчу церкву - храм Іоанна Кронштадтського (УПЦ МП) - але там перед батьками грюкнули дверима. У підсумку трагічно загиблу дитину відспівав священик церкви Святого Миколая (УПЦ КП), який його хрестив.Співробітники ритуальної служби, які займалися організацією похорону, дуже здивувалися тому факту, що дитину хрестив не МП: "Ми всі хрещені Московським патріархатом, і ніхто не міг подумати, що батьки поїдуть на Бабурку хрестити дитину в Київському патріархаті".

Священик, який влаштував сцену на похоронах дитини, передав свої вибачення родичам, але в правильності свого рішення не сумнівається взагалі.

Популярні новини зараз
Головне за ніч: масова втеча росіян з Криму, трибунал для путіна, космічні платіжки за комуналку і моторошне передбачення Ванги на 2022 рік Ірина Федишин оніміла від жаху, побачивши пекло, яке залишають по собі окупанти: "Мороз по тілу" Яна Соломко з шоу "Холостяк" розважила росіян та бурятів, на події у Бучі начхати: "Там непогано годують" Телеведуча Алла Мазур ридає над втратою: "Стерті в порох"
Показати ще

"Я співчуваю цим людям, але переступити через ці моменти я не можу. Дитина, пропаща в Київському патріархаті, залишається нехрещеною, а сама церква Київського патріархату недійсна і незаконна", - заявив Мочанов.

За його словами, почувши відмову відспівувати дитини на кладовищі, присутні почали штовхати його, а батько хлопчика - навіть вдарив. Хто б сумнівався, що позицію священика підтримає керуючий Запорізькою єпархією УПЦ МП митрополит Лука (Андрій Коваленко).

"Згідно з канонами нашої церкви, ми не можемо проводити обряди щодо прихожан інших церков. Священик вчинив правильно. Якби він порушив канони, мав би нести за це відповідальність перед Богом", - заявив ієрарх.

Глава прес-служби УПЦ КП митрополит Євстратій Зоря вказав на безпідставність аргументів представників УПЦ МП.

"Насправді в МП відмова в церковних службах парафіянам Київського патріархату - звичайне явище (хоча більш мудрі священики і єпископи уникають так вчиняти). Однак немає жодного загального офіційного документа МП, який би зобов'язував так діяти, з конкретним посиланням на ті ж канони, про які говорить митрополит Лука... Тому все залишається на рівні волюнтаризму і усних розпоряджень, туманно прикритих "канонами", - написав він на своїй сторінці в Facebook.Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, як батюшка відкопав померлу дружину і змусив віруючих цілувати її.