Збройні сили України будуть активно переводити на стандарти НАТО. В рамках цього піднімуть питання про переведення армії під норми і калібри озброєння Альянсу.

Про це повідомив начальник Генерального штабу Віктор Муженко в ефірі програми "Голос Америки". Поки не вказується точних термінів переведення, але армія отримає стрілецьку зброю під патрони НАТО.

"Це процес не настільки швидкий, як би нам хотілося. Багато озброєння і військової техніки в Україні залишилося від колишнього СРСР. Все буде залежати від інтенсивності та швидкості переозброєння Збройних сил ... Але такий процес йде", - пояснив Муженко.

Начальник Генштабу як приклад розповів, що держконцерн "Укроборонпром" зайнявся виробництвом штурмової гвинтівки M4-WAC-47 за ліцензією американської компанії Aerocraft.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль вирушила підкорювати російську сцену: "Скандал" на міжнародному рівні

Ольга Сумська пожаліла Оксану Марченко через котика

Молода Українка загинула на заробітках в Чехії, гарувала заради сина: "Давидчик більше не обійме маму"

На Львівщині хвора на рак жінка померла після пологів: "Вікуся стала янголом для донечки"

Показати ще

Модульна конструкція гвинтівки дозволить використовувати для неї американський патрон 5,56 × 45 мм НАТО, так і під радянський 7,62 × 39 мм. Для цього необхідно лише замінити верхню частину карабіна.

Ще в червні президент Петро Порошенко підписав Стратегічний оборонний бюлетень України. Документ розроблений з метою визначення основних напрямків реалізації воєнної політики України та розвитку сил оборони до кінця 2020 року. Один із його пунктів передбачає курс на інтеграцію України в НАТО і повну відмову від закупівлі комплектуючих у Росії.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, в Україні презентували першу партію автоматичних карабінів M4-WAC-47. Зброя повністю відповідає всім стандартам НАТО.