Сьогодні, 29 січня, в Україні вшановують пам'ять Героїв Крут. В урочистих заходах з нагоди 100-річчя бою візьме участь президент Петро Порошенко.

Офіційно День пам'яті Героїв Крут почали відзначати в Україні з 2007 року.

Подія відбудеться на історичному місці - біля Меморіалу Героїв Крут (Борзнянський район, Чернігівська область). Українці в честь 100-річчя історичного бою під Крутами символічно пройдуть шлях юнкерів і кадетів за маршрутом Київ - станція Крути (с. Пам'ятне, Чернігівської області). Вшанування пам'яті Героїв Крут на місці запеклих боїв - кульмінація урочистостей.

Довідка: 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути в Чернігівській області, під селищем Крути 300 київських студентів, захищаючи підступи до Києва і УНР, вступили в бій з 6-тисячною армією більшовиків під командуванням Михайла Муравйова.

Популярні новини зараз

Українці привезли малюка в напівнепритомному стані в лікарню і потрапили в пекло: води немає, санітарки кричать

Продовження Covid-сертифіката двома способами: у МОЗ дали річну гарантію українцям

Юрій Горбунов розповів про четверту дитину Каті Осадчої після недавніх пологів: "Марійка буде в 40"

Після скандалу в Києві Instasamka "присмокталася" до тіла в капюшоні: на це дивляться наші діти

Показати ще

Всі студенти або загинули, або були взяті в полон і жорстоко страчені. Бій під Крутами стримав наступ більшовиків на чотири дні. І ці дні стали вирішальними для української дипломатії, щоб домогтися від міжнародного співтовариства визнання незалежної України.

Дивіться трейлер фільму "Крути 1918"

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що нещодавно в мережі з'явився перший трейлер українського фільму "Крути 1918". Він розповідає про бій під Крутами.