Національний банк України з 30 липня провів інтервенції на міжбанківському валютному ринку на $526,6 млн, у тому числі на $215 млн на поточному тижні, і готовий до подальших вливанням, щоб не допускати різких стрибків курсу нацвалюти.

Про це повідомили в прес-службі банку.

Проте у регуляторі відразу ж заявили, що наявних причин для подальшого знецінення гривні на даний момент немає. Крім того у НБУ пояснили різкий стрибок національної валюти з сезонними факторами.

"Пропозиція іноземної валюти з боку головних експортних галузей (гірничо-металургійного та агропромислового комплексів) залишається на досить високому рівні, що свідчить про відсутність фундаментальних причин для знецінення гривні. В даний час спостерігається збільшення попиту на іноземну валюту на міжбанківському валютному ринку з причини сезонних, ситуативних і психологічних чинників", - відзначили у НБУ.

Також в Нацбанку заявили, що зберігають активну присутність на ринку для згладжування надмірних коливань обмінного курсу гривні, які посилилися на поточному тижні в зв'язку з подальшим перевищенням попиту на валюту над її пропозицією.

"Для усунення дисбалансу на міжбанківському валютному ринку, що утворився під дією певних факторів, Нацбанк на цьому тижні щодня виходив з продажем іноземної валюти. Всього таким чином було продано $215 млн, в тому числі $24,8 млн під час валютного аукціону в п'ятницю, завдяки якому попит на валюту був задоволений", - підкреслили в регуляторі.

Популярні новини зараз

Американка кинулась в пащу жижаку: рятувала найдорожче

Неймовірне кохання, шалений успіх та купа грошей: названо знаки Зодіаку, яким казково пощастить в 2020 році

Сергій Лазарєв відмовився від весілля з Ані Лорак: "Я абсолютно щасливий..."

Раміна вперше зізналася, чому втекла від Козловського перед весіллям: "Це бісить!"

Показати ще

В НБУ також додали, що продовжують уважно стежити за розвитком ситуації на валютному ринку і готові і надалі здійснювати валютні інтервенції, в разі необхідності.

Разом з тим в Нацбанку заявили, що в рамках режиму гнучкого курсоутворення згладжує тільки ті значні коливання курсу, які відбуваються внаслідок ситуативних чинників.

"Якщо чинники, які склалися в економіці, вимагають ослаблення або посилення курсу, то він повинен рухатися в потрібному напрямку, і НБУ цього руху не протидіє. Завдання НБУ - не утримувати курс гривні на певному рівні, а зменшити інтенсивність його коливань і, отже, запобігти погіршення очікувань і виникнення ризиків для досягнення інфляційної мети", - вказано у повідомленні.

Оновлений дизайн і удосконалена система захисту. НБУ презентував оновлені двадцять гривень

Нагадаємо, експерти дали невтішний прогноз курсу долара.

Як повідомляв "Знай.ua", українців налякали тривожним прогнозом.

Також "Знай.ua" писав, як турецька криза вплине на гривню.