Національний банк України 25 липня 2017 року ввів в обіг срібну монету "Колесо життя" номіналом 10 гривень.

Як повідомили в прес-службі НБУ, нова монета виготовлена зі срібла 926 проби та присвячена філософському осмисленню людського буття.

На аверсі монети зображена звивиста дорога, яка прямує через гори і долини до золотого сонця. За задумом авторів, дорога символізує шлях до світла, до майбутнього.

"У світогляді українців дорога символізувала життєвий шлях душі і місце, де людина зустрічається зі своєю долею і фортуною, людьми і потойбічними міфологічними істотами. Сонце - це джерело життєвої енергії, сили, пристрасті і вічної молодості", - пояснили в НБУ.

Зображення Сонця на монеті позолочене.

Популярні новини зараз
Затримка пенсій та соцвиплат: у Мінсоцполітики попередили про можливі "перебої" у нарахуванні виплат "З 23 у мене 7 людей залишилося": російський десантник записав мотивуючий ролик, запрошуючи до своїх лав Тоня Матвієнко розповіла, що ніколи не пробачить Арсену Мірзояну: "Воно себе так, падло, поводить..." Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено стилізоване колесо. Його фрагменти частково нагадують форму дерев`яного колеса чумацького воза. Спицями колеса є пара - Чоловік і Жінка. Адже вони є "осердям руху, "вічним двигуном" людського буття", пояснюють в Нацбанку. Цей елемент, як і сонце, позолочений.

#Музейгрошей #памятнімонети #незабаромвМузеї Національний банк України 25 липня 2017 року вводить в обіг срібну монету...

Posted by Музей грошей Національного банку України on Monday, 24 July 2017

Українці вже встигли блиснути народним гумором. В мережі жартують, що монета присвячена українськими дорогами і працівникам шиномонтажу.

Тираж пам'ятної монети "Колесо життя" обмежений - 4 тисячі штук. Ціна НБУ на цю монету становить 930 грн. Придбати її можна у пунктах продажу.

Як повідомляв портал "Знай.ua", перед "Колесом життя" колекція пам'ятних монет НБУ поповнилася новим екземпляром – срібним "Левом" номіналом 5 гривень.