Національній гвардії України дозволили використовувати водомети, але заборонили застосовувати сльозогінний газ у натовпі під час протестів.

Таке рішення ухвалили 20 грудня на засіданні Кабінету міністрів.

Уряд також затвердив правила застосування і перелік спецзасобів, які можуть використовувати військові Нацгвардії: гумові і пластикові палиці, електрошокери, наручники (сітки для зв'язування), службових собак і коні, засоби акустичного і мікрохвильового впливу, гранати і боєприпаси світлошумові і димової дії, а також пристрої для відстрілу гумових куль.

Крім того, Нацгвардії дозволено використовувати водомети і бронемашини (без штатного озброєння). При цьому водомети заборонено використовувати, якщо температура повітря нижче +10 градусів.

Згідно із затвердженими правилами, перед застосуванням спецзасобів військові Нацгвардії зобов'язані не менше двох разів через гучномовець попередити порушників про це.

Популярні новини зараз

Юля "Зайка" зважилася на перше побачення після "Холостяка": "Хочу"

Леся Нікітюк зустрілася з найдорожчим чоловіком у житті й не стримала емоцій: "Ого який"

Бабуся у 23: дівчина потрапила до Книги рекордів Гіннеса через раннього онука

Марина Боржемська видала свій лайфак для підтягнутого тіла: так схуднути зможе кожна

Показати ще

Також після застосування спецзасобів нацгвардійці зобов'язані в найкоротші терміни забезпечити надання медичної допомоги потерпілим.

Заборонено застосовувати спецзасоби в навчальних закладах, лікарнях, дипломатичних представництвах (без їх письмової згоди). Заборонено застосовувати наручники більше ніж на дві години, заборонено бити кийками по голові, шиї, ключиці, статевих органів і по животу, заборонено застосовувати світлошумові пристрої на відстані ближче 2 м.

У разі застосування засобів сльозоточивої та дратівної дії заборонено відстрілювати їх в натовпі.

Дивіться: сутички у Києві біля Жовтневого палацу

Як повідомляв портал "Знай.ua", на розгляд Верховної Ради винесли законопроект, який передбачає посилення кримінальної відповідальності за незаконне захоплення будівель профспілок.