За радянських часів Семен Юфа непогано піднявся за рахунок чужих, тяжкою працею зароблених грошей. Його фінансова піраміда під назвою "Меркурій" встигла зробити його першим мільйонером в СРСР.

Тепер він вирішив повернутися до України, вочевидь, забувши, як надурив 40 тисяч людей. Обіцяв захмарні прибутки, а потім просто втік за кордон, де успішно і спокійно відсидівся 22 роки. Саме через діяльність Юфи на просторах нашої держави прижилося таке поняття, як "лохотрон".

У 90-х він міг заробляти по 4 мільйони доларів на день. І це ще не найбільша сума. Кримінальну справу за шахрайство все ж порушили, але чомусь до кінця її не довели, тому кооператив "Меркурій" та його капітал тихцем перебрався до Ізраїлю, повідомляє ТСН.

Видав подільника бізнесмен Олександр Шпак: саме він скаржився на вилучену прокурорами в нього величезну суму грошей. Обшук у квартирі справді проводили, але не у нього, а в Сергія Лекаря – заступника керівника МВС часів Януковича, якому і належать вилучені кошти. Шпак запевняє, що це все – власність його партнерів із Ізраїлю, в тому числі і Юфи.

Популярні новини зараз

Франківськ знову "почервоніє", Марцінків назвав дату: "Закриємо все!"

Молода українка померла під час пологів на руках у байдужих лікарів: маля ніколи не поцілує маму

Аліна Гросу жорстко відповіла на нападки Олі Полякової: "Нехай заздрить мовчки"

Головне за ніч: Мірзоян показав нову жінку, Дан Балан влаштував Кароль скандал, на Укрпошті відмовилися від рідної мови і кицька Лободи

Показати ще

"Справи не закінчені, їх же ніхто не закрив. Я думаю, він так не міг появитися. Це був договорняк. Він же ж мозок усього цього. Він створював", - пояснив колишній слідчий Анатолій Фесун, котрий вивчав діяльність підприємця.

Батько цієї піраміди фігурував у безлічі кримінальних справ: була і несплата податків, і відмивання грошей, але він досі називає себе "жертвою обставин", нарікаючи на забраний бізнес.

"Мене вигнали з країни фізично, віджали весь мій успішний величезний бізнес, і мені родину віддали тільки через дев’ять місяців, щоби я мовчки зник і сидів у Ізраїлі", - стверджував Юфа.

Розкручувати нові проекти він вже почав. Наприклад, відкрив пельменну на Житньому ринку, а на Хрещатику біля Бесарабського - ятку із шаурмою.

Дивіться: Чому "Меркурій" не платить вкладникам 1994 року?

Як повідомляв портал "Знай.ua", столичний прокурор Олег Руденко розповів деталі афери, в результаті яких шахраям вдалося заволодіти 30 квартирами в Києві за останні два роки. За його словами, справжні власники з різних причин тривалий час не навідувалися до приміщення, а коли нарешті зібралися, просто не змогли потрапити до середини – там вже хазяйнували зовсім інші люди.