В Україні в літню спеку дендропарки користуються великою популярністю.

Нижче представлені кращі з них.

Донецька область

Дендропарк Маяцкого лісництва.

Парк займає 1,5 гектара в Слов'янському районі, на яких ростуть 20 порід рідкісних дерев: гледичия, катальпа звичайна, церцис європейський. Дерева представляють флору різних регіонів світу: Америки, Далекого Сходу, Кавказу, Криму, Малої Азії і Середземномор'я, передає 24 канал.

Популярні новини зараз

"Як з табору", - Наталію Могилевську розкритикували за епатажний образ

Ведуча прославилася на весь iнтернет після курйозу в прямому ефірі: прогноз погоди ще ніколи не був таким смішним

Філіп Кіркоров на "Євробаченні" попався на плагіаті України: "Сукня Ані Лорак, стиль Лободи"

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Показати ще

Житомирська область

Ботанічний сад Державної агроекологічної академії України, Житомир.

На берегах р. Путятинка в східній частині Житомира знаходиться ботанічний сад на 35,4 га. Серед різноманітних рослин тут 15 видів, занесених до Червоної книги України. Також 550 видів, форм і сортів, а трав'янистих рослин - понад 1000 видів.

Дендропарк "Еліта".

Особливу цінність тут представляють насадження липи серцелистої, серед яких 15 екзепляри відносяться до старовозрастних (100-180 років) з обхватами 143-260 см.

Закарпатська область.

Дендропарк "Березинка".

Близько 2000 деревно-чагарникових порід ростуть на 34 гектарах. Серед них рідкісні рослини, такі як: кедр гімалайський кедр ліванський, ліквідамбар смолистий, кедр атласький, ялиця гігантська, кунінгамія ланцетная, криптомерии японська, елеутерокок, сосна Сабіна, аралія манжурська і інші.

Особливу цінність представляє берека, яка цінується за своїми якостями і міцністю.

Крим.

Дендропарк Євпаторія.

На кам'янистій-глинистому ґрунті зростає понад 280 порід дерев і чагарників: клени, сосни і кипариси, ялівці і горіхи, акації та шовковиці, ясена, глід, троянди, лаванди. А також безліч рідкісних і дивовижних рослин.

Львівська область.

Оброшинський дендропарк.

Парк займає 10 гектар, на яких росте понад 60 видів дерев: дуб звичайний пірамідальної форми, платан західний, ліріодендрон тюльпановий, магнолія Кобус, катальпа прекрасна, різні види туї, клен цукровий, горіхів, лип та інші.

Полтавська область.

Устимівський дендропарк.

Всього на 10 гектарах ростуть дерева з різних континентів світу, близько 12 000 рослин. Також одне з найдавніших дерев на Землі - гінкго дволопатеве, а також бархат амурський.

Одеська область

Дендропарк Перемоги

У парку на 55 гектарів росте понад 500 видів дерев і чагарників, включаючи теплолюбні екземпляри. У парку є система штучних ставків з фонтанами.

Тернопільська область.

Гермаковський дендрологічний парк.

Парк займає 56 гектарів. Тут ростуть понад 1500 різних порід дерев і чагарників. Основну частину колекції складають хвойні породи, всього 200 видів.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що в Нью-Йорку в одному з парків встановили скульптуру президента США Дональда Трампа, який сидить на лавочці і годує голубів твітами, тримаючи в руках коробку з "печивом Tweeties".