Сьогодні, 27 травня, повний Місяць пройде через тінь Землі, яка закриє супутник на рекордний час. Тривалість затемнення буде залежати від часу сходу і заходу Місяця в різних точках земної кулі.

В 20:30 за київським часом почнеться затемнення на території України. Приблизно тоді ж Місяць набуде темно-червоного відтінку. В 22:30 завершиться повна фаза.

У грудні минулого року жителі Землі спостерігали супермісяць. Тоді Місяць досяг найбільших в 2017 році розмірів – він був на 14% більшим і на 30% яскравішим.

Зазначимо, що дні, коли трапляються сонячні і місячні затемнення, можуть несприятливо позначиться на загальному самопочутті. Затемнення впливають на серцево-судинну систему організму, тому зростає кількість гіпертонічних кризів, інсультів і інфарктів. Людям, у яких є проблеми з серцем, лікарі радять залишатися вдома і вже тим більше займатися фізичною роботою.

Також затемнення впливає на розумову діяльність, тому краще не починати нічого важливого, не приймати знакових рішень – занадто велика небезпека помилки через невірну оцінку реальності. Причому помилка буде мати наслідки довгий час.

Популярні новини зараз
Навіть природа на нашому боці: синоптик розповів про погоду в Україні у грудні Тарифи на світло: скільки доведеться платити українцям під час постійних відключень Власників генераторів почнуть штрафувати через законодавство: суми сягають 500 тисяч гривень Солодкі рогалики до чаю за лічені хвилини: ідеальний рецепт, коли обмаль часу на приготування
Показати ще

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", з давніх часів людей цікавило найближче до Землі космічне тіло – Місяць. Спостереження за природним супутником планети ведуться не одне тисячоліття. Втім, незважаючи на науковий і технічний прогрес, цей об'єкт приховує ще чимало таємниць, деякі з яких вчені досі не можуть розкрити.

Місяць впливає на приливи-відливи, північний і південний полюси. Дехто переконаний, що Місяць створили спеціально для того, щоб створити на Землі умови, придатні для життя. Прихильники цієї теорії на доказ наводять той факт, що на відміну від інших супутників планет, орбіта Місяця ідеально кругла.

Також портал повідомляв про те, що поточний рік стане багатим на сонячні і місячні затемнення. У тому числі влітку відбудеться найтриваліше за останні сто років повне затемнення Місяця. Воно відбудеться 27 липня і триватиме 1 годину 43 хвилини. При цьому точна тривалість його буде прямо залежати від часу сходу Місяця в різних точках земної кулі в цей день.