У Україні вступила в силу медреформа, завдяки якій можна підписати декларацію з певним лікарем. Однак без підписання декларації держава не буде оплачувати роботу лікаря за обслуговування пацієнта.

При цьому лікар на даний момент зобов'язаний надати невідкладну медичну допомогу незалежно від того, підписана у пацієнта з лікарем декларація чи ні.

З 2020 року при цьому медреформа повністю вступить в силу і тоді лікар може відмовити у наданні первинної медичної допомоги тим пацієнтам, які відмовляються підписати з ними декларацію.

Лікарі первинної медичної допомоги стануть отримувати гроші від держави лише за тих пацієнтів, з якими у них підписана декларація. За одного пацієнта докторові будуть платити 370 гривень в рік. Приватні лікарі виступають у більшості проти медреформи. Українці мають право підписати декларацію і з ними.

З квітня стартувала всеукраїнська кампанія щодо вибору сімейного лікаря, педіатра та терапевта. При підписанні декларації пацієнт погоджується на обслуговування у конкретного лікаря. І тоді гроші від держави за медобслуговування конкретного пацієнта направляються до медичного закладу, де працює його лікар.

Гарною новиною для пацієнта є те, що він не зобов'язаний бути прив'язаним до одного лікаря. При необхідності він має можливість звернутися до іншого фахівця. Також за власним бажанням він може і зовсім змінити лікаря, якщо його не влаштовує нинішній як фахівець.

Для зміни доктора достатньо укласти договір з іншим лікарем. В цьому випадку попередній договір автоматично аннуляется. Пацієнту немає необхідності все робити самостійно, реєструвати в системі його будуть медпрацівники.

Визначившись з лікарем, варто пам'ятати, що один фахівець має право підписати договір лише з 1800 пацієнтами, а педіатр і зовсім з 900.м

Як раніше повідомляв портал "Знай.иа"в Україні змінили правила виклику лікаря додому. Вступила в силу боротьба з "халявщиками".