В Україні представили новий зразок 3D-радара, який може виявляти об'єкти в повітрі на відстані до 500 кілометрів. Його розробили на потужностях держконцерну "Укроборонпром".

Про це повідомив президент України Петро Порошенко в Twitter. Новий радар отримав назву 80К6Т. Локатор здатний оновлювати дані про цілі кожні 5 секунд. Він постійно супроводжує з дуже високою точністю.

"Можливості 80К6T дозволяють використовувати його з усіма зенітно-ракетними комплексами, які стоять на озброєнні ЗСУ, і як інформаційна ланка в підрозділах Повітряних Сил", - розповів президент.

Зазначається, що час розгортання комплексу становить до 15 хвилин. Локатор може одночасно відстежувати до 500 цілей на висоті до 40 км. Розробило унікальний радар запорізьке підприємство "Іскра".

Згідно з попередніми даними, ця радіолокаційна станція за деякими показниками значно обходить конкурентів з Росії, Франції, США та Ізраїлю.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, українська армія незабаром отримає на озброєння новітні комплекси радіоелектронної боротьби. Це дозволить воїнам ефективно боротися з ворожими безпілотниками.