За 2017 рік у Європі рівень захворюваності на кір зріс у чотири рази: цей показник є рекордним в порівнянні з попередніми роками. Серед країн, де заражених найбільше, опинилася й Україна.

Про це йдеться в щорічному звіті Всесвітньої організації охорони здоров'я."У 2017 році, в порівнянні з попереднім, число захворювань на кір зросла в чотири рази. Найбільші спалахи кору спостерігалися в Румунії, Італії та Україні", - повідомляють фахівці. У документі підкреслюється, що в основному жертвами хвороби і її переносниками стають ті, хто не зробив щеплення.

"За даними ВООЗ, у 2016 році в Європейському регіоні було зареєстровано рекордно низьку кількість випадків цього захворювання - 5273. Однак в наступному, 2017-му, вона перевищила 21 тисячу, причому 35 людей померли", - йдеться в матеріалі.

Популярні новини зараз

Лариса Ніцой заявила, що у Росії потрібно запровадити українську мову другою державною: "На Кубані їй надати статус регіональної"

Юля "Зайка" зізналася, чи вільне її серце після фіналу "Холостяка": "Прийшов у формі"

Щасливий Пономарьов показав, заради чого подолав 6,5 тисяч кілометрів - "9 років"

Регіна Тодоренко зізналася в сексі на "Орлі і Решці": "брудне дівчисько" і важливість розміру

Показати ще


Директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Жужанна Якаб заявила, що "кожний новий випадок кору в Європі нагадує про те, що невакциновані діти та дорослі, де б вони не жили, знаходяться в групі ризику інфікування і самі можуть сприяти подальшому поширенню хвороби".В організації розповіли, що в Румунії, Італії та Україні, де було відзначено різкий стрибок захворюваності, "скоротили масштаби планової імунізації, також спостерігався незмінно низький рівень вакцинації в маргіналізованих групах, відбувалися перебої в поставках вакцин, а система епіднагляду в цілому працювала неефективно".

Фахівці відзначають, що великі спалахи кору і краснухи в минулому році зафіксували ще в 12 країнах, включаючи Британію, Німеччину, Грецію, Росію, Сербію і Францію.Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що в Україні зафіксували спалах гепатиту А.