Відома українська письменниця Лариса Ніцой провела невеличкий мовний експеримент, хоча і не планувала. Якось само вийшло. Вона, як україномовна жителька, дуже не любить, коли говорять російською і вважає за краще, щоб з нею спілкувалися тільки державною мовою.

На своїй сторінці в Facebook письменниця розповіла цікаву історію, після якої її герой, напевно, в магію таки повірив. Сівши у таксі і привітавшись з водієм українською, вона була дуже розчарована, що відповіли їй російською."Ну скільки можна вимагати, що я хочу елементарного комфорту. Елементарного. Я плачУ за послугу - тож забезпечте мені будь ласка, мій комфорт, мовний у тому числі. Як же ж вони всі набридли…

- Прієхалі.
- Уточніть, скільки з мене?
- У мєня завісла програмка, - хлопець намагається перезавантажити мертвий навігатор. - Какой-то сбой. Навєрноє накрился.
- Це тому, що ви розмовляєте російською, - кажу йому.

Популярні новини зараз
ЗМІ повідомили, що володимир путін впав зі сходів, але охорона вчасно встигла: "Зазнає серйозних проблем..." До весни можемо не дотягнути: у "Нафтогазі" попередили про можливий "газовий блекаут" Без каші не залишимося: в Україні оновили ціни на соняшникову олію, гречку та курячі яйця 600 тисяч гривень за "зараз проїдемо": українським водіям виписують новий штраф, догралися
Показати ще

Хлопець, вкотре безрезультатно перезавантажуючи приборчик, дивиться на мене здивовано, а тоді сміється:
- Ви хочете сказати, якби я розмовляв українською, він би не завис?
- Так, я хочу сказати саме це. Якби ви розмовляли українською, він би не виснув. Ви чули мабуть, що мова – це вібрація? Земля теж вібрує. В унісон з землею вібрують дерева, вібрують будинки, в унісон вібрують слова, які творяться на цій землі. Коли людина розмовляє цією мовою, людина вібрує в унісон із землею. Ви ж розмовляєте російською – виникає дисонанс. Звідси збій приладів, збій здоров’я, багато чого.
- Цікава інформація, - каже хлопець, - треба спробувати.

Пристрій на його слова – блик, загорівся, завантажився. Хлопець дивиться то на нього, то на мене.

- От бачите, - кажу йому, - ви тільки що стали учасником мовного експерименту. Якби це вам хтось розказав, ви б не повірили, а так це з вами сталося особисто. Тому в Україні краще розмовляти українською".До слова, користувачі соцмережі неодноначно відреагували на ситуацію: хтось письменницю похвалив, а хтось вважає, що мова - особиста справа кожного.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що Лариса Ніцой розповіла, яка країна ще зазіхає на українські території.