Представники Росії намагалися викупити останки Великого князя київського Ярослава Мудрого за 2 мільйони доларів. Про це розповіла генеральний директор Національного заповідника "Софія Київська" Неля Куковальська.

"Я отримала письмове свідоцтво від людини, яка брала участь у таких торгах у 2016-2017 роках. На зустрічі були представники Росії, а також священики храму Святої Трійці в Брукліні, де, як мені повідомили, і зберігаються мощі Ярослава Мудрого. Росіяни запропонували 2 мільйони доларів, однак, священикам ця сума здалася недостатньою", - сказала Куковальська.

За її словами, однією з причин провалу операції була і позиція України.

"Ще одна причина відмови — представники духовенства побоялися це зробити, оскільки в Департамент юстиції США з України надійшов лист щодо розшуку останків нашого князя. Проте впевнена, що росіяни не залишили цю ідею. Також мені відомо, що в Росії створена спеціальна група вчених, які досліджують всі матеріали щодо останків Ярослава Мудрого", - зазначила Неля Куковальська.

Популярні новини зараз

Волочкова голяка пірнула в крижану воду, навіть банні віники не витримали ці форми

Пишні груди Тіни Кароль в сміливій сукні не дають українцям спокою: "Гаряча штучка"

Донька Ніни Матвієнко Тоня показала маму, що втекла з України: в теплі і виглядає щасливою

Колишня Узєлкова Боржемська після побачення заговорила про велике кохання: "Вік не має значення"

Показати ще

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що печатка князя Святослава змінила уявлення археологів. Предмет виявили ще в минулому році, проте тоді помилково прийняли його за монету, викарбувану при Ярославі Мудрому. Більш пізній аналіз показав, що знахідка є свинцевої печаткою, розтятою на 2 частини.