З другої половини поточного місяця Пенсійний фонд України перерахує пенсії військовослужбовцям.

Як підтвердили у Кабміні, перша хвиля змін почалася ще з 1 січня 2018 року, але отстаточно робота завершиться не раніше квітня:

"Тобто, в квітні військові пенсіонери отримають перераховану пенсію за січень-квітень. Пенсії будуть перераховані за довідками уповноважених структур, в яких особи проходили службу - Міноборони, МВС та інші. Пенсіонерам не потрібно окремо звертатися до Пенсійного фонду", - зазначено в повідомленні відомства.

Враховуватимуть при виплаті за новою системою кілька основних критеріїв, таких як оклад за посадою, оклад за спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років та інші.

Популярні новини зараз

Українські студенти та викладачі розповіли, як ставляться до дистанційки: "Абсурдне рішення"

Маски назавжди, щеплення для дітей і "примарний" імунітет: вчений розвінчав популярні міфи про коронавірус

Віддають за безцінь: ціни на виноград в Україні б'ють рекорди, дешевше тільки задарма

Українцям розповіли лайфхак, як заощадити на комуналці: "Вистачає на зимовий період"

Показати ще

За окремою системою будуть рахувати пенсії для осіб керівного і рядового складу органів внутрішніх справ: для них передбачено, окрім основної ставки, щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії за січень 2016.

Розділять підвищення на кілька етапів: з 1 січня 2018 року середнє підвищення складе 1,5 тисячі гривень, а з 1 січня 2019 року до цієї суми додасться ще 750 грн. З 1 січня 2020 року - ще стільки ж. Тобто, протягом двох років пенсії для військових у порівнянні із попереднім періодом повинен зрости приблизно удвічі для 12 силових відомств.

На підвищення пенсії цього року у бюджеті закладено 7,8 мільярда гривень. Їх повинно вистачити, за прогнозами Кабміну, на 489 тисяч військовослужбовців.

Дивіться: виплати військовим пенсіонерам зростуть

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні перевірять стаж всіх пенсіонерів, розрахункова пенсія яких виявилася менше мінімальної. Якщо виявиться, що стажу не вистачає, пенсії можуть забрати. Однак, у Міністерстві соціальної політики спростували подібні заходи. При цьому юристи роз'яснили формулу розрахунку пенсій - для кожного з працюючих українців її розмір буде розраховуватися з індивідуально. Перерахунок буде здійснено з 1 січня 2018 року і перші кошти люди почнуть отримувати вже в березні. Передбачається, що середня місячна виплата зросте до 4 602 гривень.