Реформа правоохоронних органів в Україні остаточно не завершена – нещодавно до закону "Про національну поліцію" внесли суттєві зміни, згідно яких патрульні отримають більше повноважень.

Відповідну думку у своєму блозі висловив адвокат Сергій Гула.

Він стверджує, що один із пунктів у законі викликає підозри з юридичної точки зору. Мова йде про так званий "поверхневий обшук", коли поліцейських може перевірити речі без відповідного судового дозволу.

За словами адвоката, патрульний має право зупинити перехожого тільки у тому випадку, якщо у нього є для цього достатньо підстав – наприклад, помітив заборонену річ чи дивну поведінку.

Транспорт можна перевіряти тільки тоді, якщо у машині теоретично знаходиться зловмисник, або небезпечні предмети.

Популярні новини зараз

Прощавайте, пакети для пакетів: Україна відмовилася від пластикових кульочків - озвучено розміри штрафів

"Покажіть оригінал": Надя Савченко пояснила на камеру, чому "підробила" ковід-сертифікати

Дивіться на цінник і на дірки: українцям підказали, як не сплутати справжній сир з підробкою

Українцям у "червоній зоні" дадуть вдвічі більше води та електроенергії

Показати ще

Гула підкреслив, що поверхневий обшук – це тільки візуальний контакт, жодні дотики виключені. Копам дозволено тільки оглянути салон, багажник чи сумку, але не більше. Новий закон зобов'язує українців самостійно показувати патрульним вміст особистих речей чи авто.

Перевіряти особу протилежної статі поліцейським заборонено: наприклад, жінка має повне право поскаржитися, якщо її обшукує чоловік. Без понятих, складання протоколу, забезпечення участі адвоката процедура також вважається незаконною.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Саакашвілі вказав на суттєві недоліки в роботі поліції.