За оцінками народного депутата Вадима Новинського у Хресній ході на честь річниці хрещення Русі 27 липня візьме участь понад 100 тисяч осіб.

Про це народний депутат Вадим Новинський заявив в інтерв'ю аналітичного видання "Апостроф".

"Коли Церква піддається гонінням, народ мобілізується. У різних єпархіях УПЦ тисячі людей добровільно записуються їхати в Київ. Разом з тим, в оргкомітет Хресної ходи стікаються дуже багато фактів волаючого втручання співробітників СБУ в ці процеси. Транспортним компаніям та навіть власникам автобусів забороняють везти наших людей. В Одесі під тиском спецслужб взагалі зняли "бронь" з вагонів у Київ. У той же самий час, з Адміністрації президента вийшла рознарядка всім обласним держадміністраціям збирати бюджетників для участі в ході Київського патріархату. І тут ситуація прямо протилежна. Перевізникам даються всі преференції", - зазначив політик.

На думку Новинського, в цьому питанні влада порушила всі мислимі стандарти і правила поведінки стосовно церкви і віруючих, підтримуючи одних і створюючи проблеми іншим.

"Заборони, погрози, тиск... Я про це вже написав у своєму зверненні до СБУ, ГПУ і МВС, сподіваюся буде бодай якась реакція. Вірю, що у влади достатньо мудрості, або хоча б інстинкту самозбереження, щоб забезпечити повагу до прав людини і свободи совісті в Україні", розповів політик.

Популярні новини зараз

Григорію Чапкісу - 91: шлях до слави, тяжка хвороба та чотири кохання легендарного хореографа

Еллерту з "Холостячки" поставили діагноз по фото з Мішиною: "Треба лікувати"

Померла радистка Кет з "Сімнадцяти миттєвостей весни"

Молода українка померла під час пологів на руках у байдужих лікарів: маля ніколи не поцілує маму

Показати ще

Коментуючи питання про його особисту участь у підготовці Хресної ходи, Новинський сказав: "я, як і мільйони віруючих роблю все від мене залежне, щоб захід пройшов на високому організаційному та духовному рівні. І я звичайно ж візьму участь у Хресній Ході".