Через урізання фінансування НААН у держбюджеті на наступний рік, Академія намагається збільшити доходи від непрофільної діяльності.

Для підвищення рентабельності сільгоспвиробництва на своїх полях в обробці будуть використовувати китайські інтенсивні технології, впроваджувати які запрошені китайські фахівці, повідомило джерело, близьке до керівництва НАНУ.

Так, незважаючи на те, що Академія аграрних наук за своїм цільовим призначенням повинна займатися науковими розробками, зокрема -селекцією найбільш стійких сортів з найвищим рівнем урожайності, на ділі показники НААН на десятки відсотків нижче середньогалузевих.

Врожайність в підрозділах НААН, 2015 рік

Врожайність, ц/га

Популярні новини зараз
Юрій Ткач з "Квартал 95" показав "секретну зброю", якої так бояться в росії: "Ті самі, біологічні" В Україні назріває дефіцит солодкого перцю: що говорять аграрії Слідом за бензином: на українських АЗС злетіли ціни на автогаз, у скільки обійдеться літр Віталій Кім зник для українців, щоб Володимир Зеленський його не вигнав: "Якщо буду погано працювати..."
Показати ще

НААН

В середньому по галузі

Різниця, %
(на скольно НААН поступається в ефективності іншим підприємствам)

Пшениця

36

39,9

-9,8%

Ячмінь

28,5

30,9

-7,8%

Кукурудза

48,4

61,1

-20,8%

Соняшник

16,1

23

-30,0%

Соя

15,7

18,6

-15,6%

Ріпак

19,9

26,1

-23,8%

Джерело: НААН, Держкомстат

У свою чергу, згідно з даними LandMatrix в Україні функціонує цілий ряд агрохолдингів, контрольний пакет акцій яких належить китайським холдингам (Kusto Agro Group, Chinese Agricultural Corporation Huan Fan Qu) і врожайність останніх набагато вище ніж в інших, більш великих представників галузі.

Тому, для підвищення ефективності використання земель Академії аграрних наук остання уклала договір із згаданими вище агрохолдингами. Згідно з попередніми домовленостями, Chinese Agricultural Corporation Huan Fan Qu зобов'язується консультувати представників Академії і контролювати виробничий цикл до тих пір, поки показники врожайності НААН не підвищаться до середньогалузевих. Натомість – Академія розрахується за консалтингові послуги шляхом передачі частини належить їй, земельного фонду (за оцінкою одного га в 1150$) в користування китайської корпорації строком на 49 років за договором емфітевзису.

Для розгортання сучасних аграрних виробництв буде залучено 400 агроинженеров і 30 000 робітників з Китаю.

Як заявив президент НААН – даний договір є обопільно вигідним і допоможе збільшити обсяги виробництва продукції сільськогосподарського сектора України.