Ракетну установку "Бук", з якої в липні 2014 року під Донецьком був збитий "Боїнг-777" Малайзійських авіаліній, доставили в Україну і згодом вивезена з території країни російські військовики.

Про це повідомляє у своїй щорічній доповіді комітет з розвідки і безпеки парламенту Великобританії з посиланням на розвідувальну службу МІ-6.

Зокрема, у доповіді наводиться цитата з документів МІ-6 від 2016 року. У ній говориться, що "Бук", "без всяких сумнівів", доставили в Україну і потім вивезли саме російські військові.

Слідчі з групи Bellingcat звертають увагу, що вперше представники спецслужб в офіційних документах безпосередньо звинувачують російських військовослужбовців у доставці ракетної установки в Україну. У документах, опублікованих раніше, зазвичай згадувалося, що "Бук" доставили "з території Росії" або "з території, підконтрольній сепаратистам".

"Боїнг-777" Малайзійських авіаліній був збитий над Донбасом 17 липня 2014 року. Загинули 298 осіб. Міжнародна слідча група прийшла до висновку, що "Бук", з якого збили літак, був привезений з Росії. Ракету випустили із зони, підконтрольної сепаратистам на сході України. Офіційно поки що не встановлено, чи був напад їхньою ініціативою чи його координували російські військові.

У 2015 році Нідерланди виступили за створення міжнародного трибуналу у справі про катастрофу "Боїнга". Росія заблокувала цю ініціативу в Раді Безпеки ООН, назвавши її "несвоєчасною і контрпродуктивною". Причетність до загибелі лайнера Москва також заперечує.

Як повідомляв портал "Знай.ua", у мережі з'явились фото російських військових, які транспортували у 2014 на територію України зенітно-ракетний комплекс "Бук".