Російські силовики увірвалися в приміщення головного храму Української православної церкви Київського патріархату в окупованому Криму, застосували силу по відношенню до архієпископа Сімферопольського і Кримського УПЦ КП Климента і пошкодили йому руку.

Про це повідомив глава Меджлісу Рефат Чубаров. Окупанти вчинили розбій в храмі св. рівноапостольних князів Ольги та Володимира, який знаходиться в Сімферополі.

Представники окупаційної адміністрації за підтримки російських силовиків вивезли всі цінні речі з храму. За словами архієпископа Климента, забрали хрест, церковне начиння, раритетні ікони, столовий посуд з порцеляни і богемського кришталю, які були подаровані церкви, а також килими. При цьому опис речей складено не було, архієпископу не пропонували підписати акт про вилучення церковного майна, повідомляє Крим.Реаліі.

Архієпископ зазначив, що в числі вилученого було майно з каплиці в ім'я Христа Спасителя і майно з закритого раніше севастопольського храму.

В УПЦ КП обурені діями російських силовиків. У заяві, опублікованій на сайті церкви, Патріархія назвала дії окупантыв "беззаконням, порушенням права на свободу совісті, гарантованого міжнародними угодами, обов'язковими і для Росії".

УПЦ КП звернулася до міжнародного співтовариства, ЄС і США із закликом засудити напад окупаційної адміністрації на храм.