19800 кг хімічної речовини прибуло на митний пост "Аккерман" Одеської митниці ДФС автомобільним транспортом. Вантаж прямував з Туреччини на адресу одного з вітчизняних підприємств.

Про це повідомляє prawwwda.com.

"Під час документального контролю у співробітників управління протидії контрабанді виникла підозра про можливу спробу незаконного переміщення через митний кордон України прекурсорів без дозвільних документів", - розповів начальник Одеської митниці ГФС Олександр Власов.

Він також повідомив, що управління з протидії контрабанді створено за прикладом підрозділу з протидії тероризму та контрабандної діяльності (АТСЕТ) Митно-прикордонної служби США.

За словами глави митниці, пілотний проект реалізується на базі Одеської митниці ГФС за сприяння Програми з експертного контролю та безпеки кордонів (EXBS), яка діє при Посольстві США в Україні. Аналоги таких підрозділів ефективно працюють в 60-ти країнах світу.

Популярні новини зараз

Хустка на плечі й кросівки: український лоукостер SkyUp змінює форму через скарги персоналу

Дружина Діми Монатіка показала сімейний відпочинок в Греції - "Вся просякнута любов'ю"

Справжні імена та прізвища Дантеса, Саніної, Джамали, Тіни Кароль: Камалія "порвала" всіх

Слава Камінська з НеАнгелів зважилася змити макіяж і "засвітити" своє справжнє обличчя: і пластика не потрібна

Показати ще

"Вантаж був затриманий, а його відібрані зразки для лабораторного дослідження. Проведена експертиза підтвердила сумніви співробітників управління протидії контрабанді, яких на тренінгах навчали міжнародні експерти. Хімічна речовина виявилася прекурсором" - зазначив Олександр Власов.

Невдала спроба обійти закон закінчилася складанням протоколу про порушення митних правил за ознаками статті 472 Митного кодексу України і вилученням прекурсорів.

Їх подальшу долю вирішить суд, а остаточну вартість встановить товарознавча експертиза.

Довідка:

Прекурсори - речовини та їх солі, класифіковані в міжнародних конвенціях як хімічні матеріали, що використовуються для готування наркотичних та психотропних речовин, а також хімічні речовини і їхньої солі, що використовуються з аналогічною метою і віднесені Комітетом з контролю за наркотиками при Моз України зазначеної категорії.

Кабміном затверджено 2 Списку переліку прекурсорів. У Список № 1 входять прекурсори, обіг яких обмежено і стосовно яких прийняті певні заходи контролю, а в Списку № 2 - прекурсори, стосовно яких приймаються певні заходи контролю.

Дозволу на переміщення прекурсорів видаються Комітетом з контролю за наркотиками при МОЗ України.