Наступного опалювального сезону в Україні скоротиться кількість комунальних послуг, які покриватиме субсидія.

Наприклад, якщо минулої зими на квадратний метр житла призначалося 5,5 кубометрів газу, то цього року – всього 5 кубів. Готуватися до змін слід і користувачам централізованого опалення: для них виділять 0,0431 Гкал тепла на метр квадратний (минулого сезону - 0,0548 Гкал). Тобто всі зайві витрати доведеться покривати із власної кишені.

Скасується також і розстрочка на опалення, а всі платежі ділитимуться навпіл протягом року, тоді як раніше було достатньо написати заяву і сплачувати за шість місяців.

Якщо у будинку відсутнє центральне опалення, то субсидії призначатимуть тільки на півроку, а не на сім місяців, як було до цього.

Припускають, що заощаджені ресурси компенсуватимуть грошима. Невикористані субсидії повертатимуть до державного бюджету, згідно розпорядження Кабміну – це дозволить поповнити скарбничку України на 10 мільярдів гривень.

Популярні новини зараз
Головне за ніч: син Зеленського збирається в армію, "пожежа" у Кремлі та Bayraktar для ЗСУ від поляків Слава Дьомін зізнався, що його рідна мати подала на нього до суду і вимагає аліментів: "Краще б ці гроші пішли на онука" Ірина Білик здала Таїсію Повалій та Ігоря Ліхуту з потрохами: "Радіє з того, що відбувається з нами тут" Джо Байден допоможе закрити небо над Україною, хоч і з запізненням: що відомо про нові системи ППО NASAMS
Показати ще

У яких випадках можуть забрати субсидію?

1. Родина мешкає у квартирі, де є центральне опалення (повертають всю суму)

2. Житло опалюється газом (компенсують приблизно 700 гривень, а решту – до бюджету)

3. Користуєтесь електричним опаленням (грошима отримаєте 174 гривні, залишок направлять до бюджету).

Повертатимуть кошти на банківські картки, дані яких потрібно заздалегідь вказати в заяві, але не пізніше 1 вересня цього року.

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Кабміні підрахували кількість тіньових зарплат в Україні.