Саме сьогодні, 22 червня народився відомий німецько-американський художник. Він став відомим завдяки тому, що став творцем авангардного кіно. А славу йому принесло те, що він став першим, хто зумів створити абстрактну анімацію. Задовго до появи комп'ютерної графіки і всього подібного. До речі, саме його запросили робити спецефекти для одного з найстаріших документальних фільмів "Fritz Lang's 1929 Woman In The Moon".

Оскар Фишингер: біографія

Народився він 22 червня 1900 року. Досить складно уявити, що людина в той час може створювати авангардне кіно і спецефекти до нього. Але, у Оскара Фішингера вийшло випередити час. На його рахунку більше 50 короткометражних фільмів і близько 800 полотен, який зараз можна зустріти в найкращих музеях всього світу.


Кар'єра Фішингера почалася зі знайомства з Бернгард Диболдом. Він, у свою чергу, познайомив майбутнього художника з Уолтером Рутманном, який на той час вже починав займатися абстрактним кіно. Це і дало натхнення Оскару і він сам почав пробувати: експериментував з різними кольоровими рідинами, намагався моделювати за допомогою воску та глини. І вже в 1924 році його найняли для створення сатиричних мультиків для дорослої аудиторії. З цього і почався шлях до слави Фішера. В наступні роки він знімав досить багато фільмів: "Fever", "Вакуум", "Махт".
Через кілька років, у 1933 році, він перебрався до Голлівуду, де продовжив займатися своєю справою. Але, на жаль, пішло у нього це не дуже добре. Незважаючи на те, що замовлення у нього були, але прибули отримати з них не вдавалося. Через бухгалтерські недоліки він залишився без грошей за написану ним "Оптичну поему". А ще через кілька років він залишився без заробітку за свою роботу до "Фантазії Уолта Діснея".
Абсолютно розчарований у своїх роботах, автор майже не повертався до кіно, і зайнявся живописом. Помер він у 1967 році в Лос-Анджелесі.

І до речі, саме на честь нього, ви сьогодні зустрінете нову гру в Гуглі, яка допоможе вам створити фільм в стилі Оскара Фишингера.

Популярні новини зараз

Волга 24 і Москвич 402: топ покинутих раритетних авто, які можуть коштувати шалених грошей

Melovin поскаржився на Ілону Гвоздьову після скандалу на "Танці з зірками": "Чекали її по 6 годин..."

Павло Зібров вивалив свій шампур в Дубаї на очах у дружини: чоловіки позаздрять

Українцям "злили" переможця шоу "Танці з зірками": Олександра Зарицька піде без тріумфу

Показати ще