Це дуже гарне місто, куди щорічно приїжджає величезна кількість туристів. Пам'ятки Вінниці ніби притягують людей зі всієї України. Незважаючи на те, що це досить сучасне місто, тут залишилося дуже багато історичних пам'яток. Подивитися на все дуже швидко вам точно не вдасться, тому ми вирішили зробити список найважливіших пам'яток Вінниці.

Пам'ятки Вінниці: топ 5

Фонтан на Південному Бузі. Для України це унікальне місце, адже музичних фонтанів у нас майже немає. Вечорами це виглядає просто дивовижно: прекрасний вид Вінниці прикрашають підсвічені промені води, які супроводжує популярна музика. Тут постійно натовпи народу, і дуже багато туристів. З усіх пам'яток Вінниці, це, напевно, сама барвиста.

Вулиця Соборна. Головна й центральна вулиця міста. А як же не погуляти по такому місцю туристам. Тут є досить багато пам'ятників і соборів, на які варто поглянути. Чого тільки коштує Преображенський собор, з його неймовірною архітектурою. Крім цього, можна покататися на вінницькому трамваї, це допоможе набагато швидше познайомитися з головними визначними пам'ятками міста.

Краєзнавчий музей і комплекс «Мури». Неймовірно цікавий музей, туди варто сходитися, як мінімум, тому що ви побачите справжнього мамонта. А крім цього, є величезна кількість скіфських і козацьких експонатів. А із зворотного боку будівлі знаходиться комплекс оборонних споруд «Мури», зроблених ще в часи козацтва. Подивитися на цю пам'ятку Вінниці однозначно потрібно.

Популярні новини зараз
З якої погоди розпочнеться липень в Україні: прогноз синоптикині Наталки Діденко Андрій Бєдняков відібрав лаври у Сергія Притули та організував допомогу Харкову з Усиком: "Серце завмирає" Колишній командувач армією США Бен Годжес про перемогу над росіянами до кінця року, і що для цього потрібно Володимир Зеленський згадав загиблого друга з "Кварталу 95": "Дайте смердючої дешевої горілки"
Показати ще

Музей ретро-техніки «Автомотовелофоторадио». Не часто серед визначних пам'яток міста можна зустріти подібне місце. Але у Вінниці такий музей дуже цікавий. Тут можна побачити безліч старих автомобілів і мотоциклів. Навіть посидіти за кермом деяких. А крім цього є дуже багато старих нарядів і форм, які можна буде приміряти на себе. Дуже захоплююче.

Вервольф і Стрижавка. У часи Другої світової війни тут була ставка Гітлера. Досить таємниче і страшне місце. Але в теж час і дуже цікаве, до того ж там є навіть музей польової кухні. Та й природа тільки сприяє тому, щоб прогулятися і відпочити.