Головний державний інспектор з пожежного нагляду МНС Росії Рінат Енікєєв заявив, що для того, щоб жертвам жахливої пожежі в ТЦ "Зимова вишня" в Кемерово, яка сталася у неділю, 25 березня, вдалося врятуватися, їм потрібно було покинути будівлю через п'ять хвилин після початку пожежі.

Про це пишуть російські журналісти.

"Попередні розрахунки показали, що у відвідувачів четвертого поверху для самостійної евакуації при непрацюючих системах протипожежного захисту було всього 5 хвилин 4 секунди", - сказав він.

Саме цього часу вистачило для того, щоб весь четвертий поверх торгового центру, де була знайдена велика частина тіл з 64 загиблих у вогні, заповнився димом.

У процесі моделювання ситуації, за основу якої було взято найбільш сприятливий сценарій ПП, з'ясувалося, що якщо б в торговому центрі були дотримані всі норми протипожежної безпеки, то відвідувачам вдалося б врятуватися і за коротший час.

"Тільки в цьому випадку вони спокійно змогли вийти за 2 хвилини 25 секунд, до того як всі виходи були блоковані небезпечними факторами пожежі", - уточнив Еникеев.

Нагадаємо, раніше стало відомо, як виглядає "дача" Тулєєва, яку йому подарували після відставки.

"Він 28 років сидів у влади, розвалив абсолютно все, перетворив Кемеровську область в один із найнеблагополучних регіонів (за рівнем життя область займає 56 місце), а також став серед інших чиновників винуватцем жахливої трагедії", — обурюється опозиціонер Олексій Навальний.

Резиденцію в селі Мазурово Тулєєв отримав після відставки. Без оплати та довічно. Цей шикарний особняк розташований на 156 тисячах квадратних метрів землі.

На території "дачі" Тулєєва — дванадцять житлових будинків (всього понад сорок різних будівель: котельні, пральні, погріб, водонапірна башта).

Як повідомляв портал "Знай.uа" екс-губернатор Кемеровської області (Росія) Аман Тулєєв, який залишив свою посаду після страшної трагедії в Торгово-розважальному центрі, де загинули понад 60 осіб, може зайняти нову престижну посаду. Про це пишуть російські ЗМІ з посиланням на заяву голови Ради народних депутатів Кемеровській області Олексія Синіцина, якого призначили на місце Тулєєва.