Уряд вирішив понизити коефіцієнт стажу в рамках пенсійної реформи, що негативно позначиться на працюючих українцях.

Про це повідомляє Politeka.

Сьогодні пенсії розраховують за такою формулою: П = ЗС х КЗ х КС. Де, П - розмір пенсії у гривнях; ЗС - середня місячна заробітна плата в Україні за три останні календарні роки; КЗ - коефіцієнт заробітної плати (співвідношення своєї і середньої по країні зарплати); КС - коефіцієнт стажу (за кожен пророблений рік дається 1%).

Пенсійний фонд помножує коефіцієнт стажу на 1,35%, але після пенсійної реформи його понизять до 1%. Експерти називають це "грабежем серед білого дня" по відношенню до тих, хто ще не на пенсії.

"Дійсно, будуть використовувати оновлену зарплатну базу, але вони хочуть потім її на кілька років заморозити. Все робиться в ручному режимі, і для нових пенсіонерів це грабіж серед білого дня", - розповіла старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко.

Популярні новини зараз
Сосиски та сардельки скоро стануть делікатесом: як змінилися ціни на м'ясні продукти В уряді закликали українців не божеволіти за запасами продуктів на зиму: як підготуватися правильно 5 улюбленців долі, яким казково пощастить у жовтні 2022: Тамара Глоба назвала везунчиків серед знаків Зодіаку Потужний екстрасенс Анна Єфремова розповіла про важкий бій України за майбутнє з 7 жовтня: перемога не така близька
Показати ще

Зазначимо, що пенсійна реформа призведе до щорічного зменшення кількості людей, які виходять на пенсію.

Як повідомляв портал "Знай.ua", у службі зайнятості планують змінити правила допомоги безробітним.