За попередніми підрахунками Міністерства соціальної політики, пенсії в Україні в 2019 році зростуть на 10-15%, - пише "Обозреватель"

"В 2019 році повинні перерахувати всі пенсії за формулою 50% зростання інфляції і 50% зростання заробітної плати. Якою буде зростання зарплати та інфляції в 2018 році, ми не знаємо, але візьмемо для прикладу 2017-й. Якщо б зараз перераховували, то підвищили пенсії на 25%. У 2019 році все буде залежати від рівня зростання зарплати та інфляції, але очікуємо, що це буде 10-15% підвищення", - повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева.

За його словами, якщо людина отримує пенсію 6 тис., то це плюс 900 гривень. А якщо пенсія 1500 грн, то це плюс 225 грн.

"Є різниця. Хоча у другої людини стаж колосальний, але вона пішла на пенсію до 2000 року. Отже, необхідно знайти механізм, при якому ця індексація буде більше", - зазначив Рева.

Популярні новини зараз

Ольга Фреймут похвалилася люксовим автомобілем, мріяла з дитинства: "Одна на все місто"

Легенда 90-х Тетяна Овсієнко змінилася до невпізнання, час не щадить нікого: експерименти з волоссям і хрип, як у Лепса

Марічка Падалко потрапила в неприємну ситуацію на відпочинку під Одесою: "Закрийте рот"

Тіна Кароль відповіла на головне питання про Дана Балана: "Нам заважають"

Показати ще

Він пояснив, що проблема в різних сумах внесків.

"З 2000 року все прозоро і зрозуміло - державного регулювання майже не було. А ось трудовий стаж пенсіонерів, які вийшли до 2000 року, припав переважно на радянський час. А тут вже питання, тому що тоді держава регулювала зарплату – фактично її встановлювала. До того ж, були сфери, які хронічно недофінансовані. Наприклад, селяни в колгоспі. Що вони могли на трудодні заробити?" - підсумував Рева.

Як голосували за пенсійну реформу в Україні

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що мільйони українців можуть забути про пенсії. В Україні, за статистикою, після виходу на заслужений відпочинок продовжує працювати близько 650 тисяч осіб. Якщо раніше вони мали право на 85% від заробленої виплати, то з початку року все змінилося.

Пенсійний податок відмінили, а з жовтня минулого року змінили тарифну сітку виплат. До цього отримуючи зарплату в 2 тисячі гривень, в літньому віці можна було розраховувати на 1,7 тисяч гривень від держави. Нещодавно до цієї суми додано ще три сотні, але чи змінило це ситуацію кардинально?