Незаконне перекриття Росією Керченської протоки завдасть значної шкоди українській економіці. Держпідприємство "Маріупольський морський торговельний порт" втратить через такі обмеження майже 30% великовантажного флоту, а це істотно позначиться на вантажопереробці.

Про це повідомив в.о. директора порту Олександр Олійник в Facebook. Він зазначив, що підприємство наразі зі переживає дуже непростий період.

"При порозі беззбитковості в 350-400 тисяч тонн вантажів ми в серпні зможемо перевантажити тільки 160 тисяч тонн, оскільки основні наші партнери - маріупольські меткомбінати - були змушені в цьому місяці переорієнтувати свою продукцію в південні порти", - розповів Олійник.

Він додав, що зведення Керченського мосту обмежить прохід у порт певної частини вантажних суден. Керівник держпідприємства сподівається, що з початком осені частина вантажів все ж поступово повертатиметься до Маріуполя.

Популярні новини зараз

Холостячка Ксенія Мішина годинами терпіла неймовірні муки

Зрадник забрав життя героя АТО: "Ти справжній воїн, побачимося на небесах"

Франківчанина спалює діабет, заплакана дружина благає про допомогу: "Єдиний шанс Міші - пересадка нирки"

Заробітчанин присоромив українців за кордоном, правда очі коле: "Дружина спить з третім"

Показати ще

Олійник впевнений, що порт має скоротити поточні витрати, щоб зекономити частину коштів. Зменшиться фінансування ремонтів та не термінових будівельних робіт. Директор підприємства наголосив, що порт надалі шукатиме шляхи розвитку, клієнтів, а також внесе корективи до переліку вантажної бази.

Росія 9 серпня вирішила незаконно та в односторонньому порядку перекрити Керченську протоку та заборонити прохід суден.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, Україна готує міжнародний позов проти Росії через будівництво Керченського моста і втрат своїх портів.