Навесні не лише кліщі загрожують небезпечними хворобами. На природі на людей чатують також і комарі. В Україні зафіксовано випадок зараження людей дирофіляріозом, який переносять ці жалючі комахи.Як пише 057.ua. інфікування зафіксували у Харкові.За допомогою до медиків спочатку звернулась жінка зі скаргами на наявність пухлини в області грудної клітини. В ході хірургічного втручання і лабораторного дообстеження лікарі поставили відповідний діагноз.
За місцем проживання хворої провели епідеміологічне розслідування, повідомили в Харківському лабораторному центрі.

Що таке дирофіляриоз

Дирофіляріоз - це паразитарне захворювання, яке передається через укуси комарів. Джерелом зараження комарів зазвичай є інвазовані домашні собаки, а також кішки, рідше дикі тварини. У людини хвороба найчастіше проявляється у вигляді підшкірних вузликів.

Кліщі та хвороба Лайма

На природі слід бути обережними та захищатися від укусів кліщів, які можуть "нагородити" людей низкою небезпечних інфекцій, серед яких бореліоз або хвороба Лайма. Близько 20% цих членистоногих є переносниками цієї недуги. У США хвороба Лайма стала другою за швидкістю поширення після ВІЛ.Характеризується хвороба переважним ураженням шкіри у вигляді мігруючої еритеми, а також нервової системи, опорно-рухового апарату і серця.На жаль, специфічна профілактика хвороби Лайма в даний час не розроблена. Заходи неспецифічної профілактики аналогічні таким при кліщовому енцефаліті. Вельми ефективний спосіб попередження зараження — не допускати присмоктування кліщів (використання захисного одягу і відлякуючих засобів).

Дивіться: як вберегтися від кліщів на природі

Як раніше повідомляв "Знай.ua", для видалення кліща, який може залізти під людську шкіру під час походів на природу, необхідно всього кілька сантиметрів звичайної мотузки. Про ці та інші методи порятунку від кліщів розповіли українцям провідні медики-інфекціоністи.