З квітня в Україні почалися перевірки підприємств на предмет легальності оформлення їх співробітників на робочі місця. З'явилися вже й перші результати. У Дніпрі за підсумками інспекції з питань праці і зайнятості населення накладено штраф у 111 690 гривень на приватного підприємця - власника кафе, в якому працював неоформлений працівник, повідомляє Обозреватель.

Доходи українців за підсумками 2017 року склали 2,48 трильйона гривень, а витрати - 2,54 трильйона гривень. Таким чином, українці витратили на 69 мільярдів гривень більше, ніж заробили.

Прості українці, погоджуючись на "зарплати в конвертах", залишаються соціально незахищеними і, по суті, втрачають частину прав: оплачувана відпустка, лікарняний і не тільки.

Популярні новини зараз

Синоптик Діденко пообіцяла українцям спекотну п'ятницю аж до +36: "Лежати на підлозі у формі морської зірки"

Копія Тіни Кароль? 63-річна мама Дана Балана показала архіви з дитинства

Дзідзьо "запанікував" після розлучення зі Slavia: "Де гроші?"

Олександр Пономарьов провів безсонну ніч з чоловіком Тоні Матвієнко Арсеном Мірзояном: "Як це добре"

Показати ще

Враховуючи прийняту Верховною Радою реформу, вони можуть залишитися без пенсій. Адже без стажу в 26 років, вийти на заслужений відпочинок у шістдесят вже зовсім скоро не вийде. Норма поступово буде посилюватися і згодом у 60 років отримати пенсію зможуть лише українці з мінімальним стажем 35 років. Яким чином заробити його з таким рівнем тіньової зайнятості в країні - не ясно. Тому Кабінет міністрів взяв курс на детінізацію. А без перевірок та штрафів досягти цього неможливо.

Дніпровський досвід

На підприємства Дніпра вже розіслали близько 3200 листів для роз'яснення нестиковок за даними звітності. На даний момент отримано понад 1300 відповідей. Найчастіше нестиковки відбувалися через не зовсім правильно оформленої звітності. Але є і виявлений випадок роботи неоформленого працівника.

"Ми відвідали з такою перевіркою одне з цілодобових кафе міста, в якому в тому числі продавалися алкогольні напої на розлив. На відеофіксації перевірки було записано, що бармен кафе продовжував обслуговувати клієнтів, однак сам власник закладу не зміг надати документи, що підтверджують оформлення бармена. Акт перевірки складено та вручено підприємцю", - розповіла Інформатор начальник інспекції з питань праці і зайнятості населення Дніпровської міськради Тетяна Янушкевич.

Раніше портал "Знай.uа" писав про те, що до 2019 року кожен другий українець залишиться без пенсії.