Кабмін розробляє зміни в законодавстві, які дозволять провести перерахунок пенсій для пенсіонерів з великим страховим стажем, щоб потім збільшити їх маленькі пенсії. В уряді уже розробили два варіанти осучаснення таких виплат, але зміни торкнуться не всіх.

Насамперед варто відзначити, що «великий страховий стаж» на думку Кабміну — це не менше 35 років. Якщо пенсіонер, маючи такий стаж, отримує маленьку пенсію, то в процесі прийняття ініціативи, його пенсія збільшиться. Кабмін буде діяти за двома варіантами.

Перший варіант передбачає, що мінімальна пенсія повинна складати 40% від мінімальної зарплати, що діє під час перерахунку пенсій. Тоді буде індексуватися мінімальна зарплата і збільшаться надходження до Пенсійного фонду, а також і пенсії.

Другий варіант — це формула при визначенні пенсії до 2000-х: по ній мають значення перші п'ять років самого великого заробітку, після чого ці коефіцієнти складаються. Загальний коефіцієнт, таким чином, буде більше, ніж той, який був у людини після 2000 року.

Популярні новини зараз

У Польщі знайшли загиблого українця, який висів на дорожньому знаку: не витримав проблем з грошима і дружиною

Дружині переможця "Голос країни" Романа Сасанчина натякнули, що пора шукати його по клубах: "Не нагулявся"

Володарка найбільших сідниць у світі Наташа Краун вийшла полювати на холостяків у леопардових лосинах: "Схожа на рибу"

Тотальний локдаун в Україні: Денис Шмигаль зробив нову заяву про карантинні обмеження

Показати ще

Однак поки що в уряді ще точно не вирішили, який з механізмів краще. Віце-прем'єр Павло Розенко розповів, що для визначення необхідно розробити механізм визначення виплат, якого, на жаль, поки що немає. Крім того, він зазначив, що можливість проведення такого перерахунку залежить від фінансових можливостей української економіки, а також від наявності фінансового ресурсу Пенсійного фонду.

Але є ще один момент. У Пенсійному фонді України заявили, що особи, які не напрацювали 25 років трудового стажу, залишаться без пенсії.

Раніше повідомлялося, що уряд змусить українців працювати до смерті. Прийнята Верховною Радою пенсійна реформа не передбачає прямого підвищення пенсійного віку. Але деяким українцям все ж доведеться відкласти вихід на заслужений відпочинок, так як в країні вводяться вимоги до страхового стажу. Змінені норми будуть запроваджуватися поетапно.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що буде з працюючими пенсіонерами.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що працюючих пенсіонерів в Україні стане менше, і ось чому.

Також "Знай.uа" писав, що українським пенсіонерам повідомили, як вони "розбагатіли".