У Поминальну неділю не слід приносити на кладовища штучні квіти. Влаштовувати гуляння в місцях упокоєння покійних також не варто.

Про це українців попросили представники відразу декількох єпархій. Вони розмістили відповідні звернення на кількох церковних інтернет-порталах.

Керівництво Волинської єпархії пропонує такий сценарій поведінки у Поминальну неділю: на кладовищі для трапези брати з собою тільки паски, яйця та інші пасхальні страви.

"Ця традиція – йти з продуктами на кладовищі – має християнські корені, тому що в пам'ять про померлих здійснювали милостиню. Однак де-то забули про неї, і відродили тризну – язичницькі святкування на гробках з криками, співами, з алкоголем, що неприпустимо для християн", - підкреслили священики.

Вилите на могилу спиртне може осквернити її, тому хмільні напої брати з собою не варто. Не вітається і звичай залишати наповнену горілкою чарку поруч з хрестом.

Ритуальний вінок можна виготовити своїми руками: відео

Штучні квіти, хоча і не забороняються прямо, але бажано використовувати природні. Так ближче до церковних канонiв. Втім, богослов Володимир Шеремета роз'яснив суто земні наслідки такого вчинку: "Ці вироби починають шкодити екології вже з етапу виготовлення сировини для них, адже для цього використовують нафтопродукти. Левова частка пластикових квітів не потрапляє на сміттєві полігони. Зате їх палять, виділяються численні токсичні речовини, зокрема діоксини... зрештою, на цвинтар і "кричуща" пластикова квітка ніяк не відповідає атмосфері ..."

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа" нещодавно стало відомо про те, де поховають відомого поєта і перекладача Бориса Олійника. Місцем його поховання стане Байкове кладовище в Києві. А поминальне богослужіння в його світлу пам'ять пройде другого травня у Свято-Успенському соборі Києво-Печерської лаври.