Понад мільйон гривень штрафів наклали українські податківці з травня по серпень 2017 року на інтернет-магазини, що продають складну побутову техніку, провівши півтори сотні перевірок суб'єктів господарювання.

Як повідомляє UBR, у більшості випадків вони виявили порушення правил торгівлі в частині застосування РРО.

За словами виконуючого обов'язки начальника відділу фактичних перевірок контролю за готівковими операціями департаменту аудиту ДФС Станіслава Кубріна, крім невидачі фіскальних чеків, часто підприємства викривають в не оприбуткуванні готівкової виручки або самого товару.

Низьку результативність податківці пояснюють малою кількістю контролерів і складнощами пошуку винних.

"Наприклад, виходимо на перевірку інтернет-магазину такого-то, а там кажуть, що товар, який продається, належить ФОП, і щоб його перевірити, треба оформляти новий напрямок на перевірку. А ФОП має право не застосовувати РРО, якщо його оборот не перевищує мільйона гривень у рік або коли товар, що продається, не входить до переліку складної побутової техніки, для реалізації якої треба мати касовий апарат", - пояснив Кубрін.

Популярні новини зараз

Володимир Зеленський, Антон Геращенко і Денис Монастирський прокоментували розстріл солдатів у Дніпрі: "Якою треба бути мерзотою..."

У Дніпрі 21-річний військовий розстріляв 5 осіб з автомата, оголошено план перехоплення і розшук: що відомо про солдата

Ведуча 1+1 Соломія Вітвіцька після розлучення знайшла собі розраду: "Далі буде ще цікавіше"

Футболіст Олег Данченко вперше прокоментував смерть дружини: не може змиритися з втратою

Показати ще

Як відомо, Кабмін видав постанову з переліком технічно складних побутових товарів, які в обов'язковому порядку повинні продаватися із застосуванням РРО усіма торговцями.

Усього в Україні нині діють близько 300 тисяч точок з продажу такої техніки. На їх перевірку, каже Кубрін, треба витратити не менше десяти років, при тому що термін позовної давності по податковим порушенням – три роки.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", улітку понад 300 українських силовиків провели обшуки на лікеро-горілчаних заводах в 15 областях України.