Податок на нерухомість сплачується з кожного квадратного метра житлової площі понад "норми". Розмір податку прив'язаний до мінімальної зарплати і сплачується за минулий рік.

Уже через кілька місяців українцям почнуть приходити квитанції з повідомленнями про те, що до кінця серпня необхідно сплатити податок на нерухомість. З огляду на те, що податок сплачується за минулий рік і прив'язаний до мінімальної зарплати, в цьому році суми в квитанціях виростуть більш ніж в два рази (на 133%).

Як говориться в ст. 266 Податкового кодексу, фізичним особам, тобто простим українцям, дається 60 днів на сплату податку. Звіт починається з дня, коли прийшла квитанція. Згідно з кодексом, платити потрібно тільки за "зайві" квадратні метри. А це від 60 кв.м для квартир і від 120 кв.м для будинків. Якщо є і будинок, і квартира, то податкова пільга становить 180 кв.м. Тобто платити потрібно тільки починаючи з 181-го квадрата.

Дивіться: що відноситься до об’єктів житлової та нежитлової нерухомості та які з них не є об'єктом оподаткування.Гроші йдуть до місцевого бюджету, а місцева влада має право збільшити пільгу. Наприклад, прийняти рішення стягувати плату за квартиру площею понад 70, а не 60 кв.м. Правда, більшість міських рад таким правом не скористалась.

Ставка податку - не більш 1,5% від мінімальної зарплати (за рішенням місцевої влади може бути і менше 1,5%). Наприклад, в минулому році за квартиру площею 90 кв.м. при ставці в 1% і "стандартній" пільзі, потрібно було заплатити податок розміром 413,4 грн. В цьому році за таку ж квартиру і при таких же умовах доведеться заплатити вже 960 грн.

За кожен місяць прострочення по податку накладається штраф. За перший місяць "борг" збільшиться на 20%. Крім того, на заборгованість можуть нараховувати пеню.

Як повідомляв портал "Знай.ua", юристи провели дослідження та розповіли українцям, як правильно сплатити податок на нерухомість. Вони пояснили, яка нерухомість оподатковується податком і коли ви зобов'язані заплатити податок на нерухомістью.

Популярні новини зараз
Безліч країн вибухнули ненавистю до росії: всі згадали про смерть і страждання, які сіють окупанти Доведеться заплатити зі своєї кишені: водоканальники попередили з приводу лічильників Громадський транспорт обійдеться дорожче: українцям офіційно підвищили тарифи Пільговий зв'язок для пенсіонерів: у "Київстар" пояснили, як підключити
Показати ще

Також юристи детально розповіли, що повинні знати українці про податки і мита, які доведеться сплатити при купівлі або продажу квартири чи будинку відповідно до законодавства України.

Купівля-продаж нерухомості в Україні здійснюється через нотаріусів, а інформація про перехід права власності вноситься до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.