Нерозмитнене авто останнім часом легше здати на металобрухт, аніж виконати всю процедуру, передбачену законом.

Мова йде про документ №7286, який нещодавно внесли на розгляд Верховної Ради. Теоретично він покликаний вирішити проблему реєстрації транспортних засобів на єврономерах після ввезення на територію України. Але насправді новим власникам таких машин це тільки ускладнить життя, як запевняє очільник Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко.

Він пояснив, що ставити авто на облік незабаром буде дозволено тільки самому іноземцю, який перевіз його сюди, адже в документах скрізь фігуруватиме одне прізвище, у першу чергу – в базі сервісного центру МВС.

"…тепер литовець або поляк не тільки повинен буде з'явитися на кордоні, він тепер повинен буде їхати, умовно кажучи, в Харківську область, десь зупинятися і на наступний день йти в сервісний центр. А момент з "реєстрацією за місцем проживання" також означає, що покупець машини повинен надати довідку, що забезпечить іноземцю тимчасове проживання", - запевнив Назаренко.

Популярні новини зараз
Головне за 3 жовтня: Влад Яма страждає у США, перемогу України відклали, захисні маски повертаються, а Каменських розбита Українцям з 1 листопада світять додаткові 2200 гривень та гуманітарна допомога: у Мінінтеграції розповіли, кому це дістанеться "Зимові" платіжки за газ змусять гаманці "схуднути": чому українцям доведеться платити більше І Приват, і Ощад, і будь-який інший банк: українці ризикують залишитись без грошей, як врятуватися
Показати ще

Якщо ви погоджуєтеся на кілька тижнів прихистити гостя з-за кордону, вказуєте свою реальну адресу, то потім автоматично не несете відповідальності та не сплачуєте штраф. Під новий закон підпадають не тільки машини, які ввезли нещодавно, а й ті, що вже використовуються в Україні.

"У законопроекті поліцейські отримують права зупинки автомобіля під приводом перевірки на алкоголь. Зупинили, заодно перевірили, чи зареєстрована машина. Чи не зареєстрована? Набуває чинності ст. 121 КпАП - поїздка на незареєстрованому автомобілі. Перший раз - штраф. Другий - штраф більше і примусове вилучення автомобіля ", - підсумував експерт.

Дивіться: в Україні посилилася боротьба проти власників авто на єврономерах

Як повідомляв портал "Знай.ua", штрафи за авто на єврономерах перевищили всі можливі межі.