Громадським організаціям і підприємствам, у назві яких є слово "поліція", необхідно перейменуватися.

Нові назви потрібно буде зареєструвати в Міністерстві юстиції, повідомив прес-секретар Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко в Facebook.

За його словами, численні громадські організації та колективні підприємства незаконно використовують слово "поліція".

Шевченко уточнив, що МВС і Мін'юст домовилися, що останній зробить все можливе, аби привести назви цих юросіб до норми закону. Тобто всім доведеться перереєструватися і викинути слово "поліція".

Як пояснив він, за законом, назви юридичних осіб не можуть збігатися з назвами інших юридичних осіб, крім органів місцевого самоврядування.

Популярні новини зараз

Лариса Ніцой заявила, що у Росії потрібно запровадити українську мову другою державною: "На Кубані їй надати статус регіональної"

Регіна Тодоренко зізналася в сексі на "Орлі і Решці": "брудне дівчисько" і важливість розміру

Арсен Мірзоян показав свою красуню: квіти у волоссі й усмішка до вух

"Холостяк" Заливако задумався над емоціями поруч з Ганною Богдан: "Щирості в ній немає"

Показати ще

У назвах юросіб заборонено використовувати повні або скорочені назви держорганів або органів місцевого самоврядування або похідні від цих назв. У цьому випадку центральний орган виконавчої влади – "Національна поліція", яку скорочено можна називати просто "поліція".

При цьому якщо назва юридичної особи не відповідає вимогам закону, то це є підставою для відмови у державній реєстрації.

Таким чином, всі муніципальні формування з охорони громадського порядку можуть називатися "вартою" або аналогічними словами, проте "поліція" у країні може бути лише одна.

Крім того, Шевченко нагадав, що ці формування не мають права виконувати функції правоохоронців, примушувати когось до чогось – це незаконно і є злочином (привласнення владних повноважень, самоправство тощо).

Як повідомляв портал "Знай.ua", Укрзалізниця декомунізувала кілька станцій Південно-Західної залізниці.