В п'ятницю, 22 червня у США на 93 році життя помер поет, прозаїк і перекладач Наум Коржавін.

Про це пишуть російські ЗМІ, посилаючись на співачку Вероніку Доліну – саме вона повідомила про смерть поета на своїй сторінці у Facebook.

Наум Коржавін (справжнє прізвище - Мандель) народився 14 жовтня 1925 року в Києві. У 1970-х роках він емігрував до Штатів. В емігнації прожив 45 років.

У наприкінці 1947 року, в розпал сталінської кампанії по "боротьбі з космополітизмом", Коржавин був заарештований, після восьми місяців в ізоляторі визнаний «соціально небезпечним елементом» і відправлений на заслання в Сибір. Близько трьох років він провів в селі Чумаково, з 1951 по 1954 роки відбував заслання в Караганді. Після амністії в 1954 році повернувся в Москву, в 1956 - реабілітований. Відновився в Літературному інституті і закінчив його в 1959 році.З 1954 року поет заробляв собі на життя перекладами, в період «відлиги» почав публікувати власні вірші в журналах. Багато віршів Коржавіна поширювалися в самвидавних списках. У другій половині 1960-х Коржавін виступав на захист "в'язнів совісті" Даніеля і Синявського, Галанскова і Гінзбурга. Твори Коржавіна були заборонені до публікації.

У 1973 році, після допиту в прокуратурі, поет подав заяву на виїзд з країни, пояснивши свій крок "нестачею повітря для життя". Емігрував в США, жив у Бостоні.

Популярні новини зараз
У Кремлі почали готувати наступника для путіна, і в Україні вже знають ім'я Vodafone порадували українців цікавою пропозицією: лише 1 копійка але є умови Чому не можна тримати кришку унітазу відкритою: питання не лише гігієни Заміна газового лічильника: українцям порадили терміново зробити це, доки грошей не беруть
Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.ua", у вівторок, 19 червня, після тривалої хвороби помер Іван Драч, легендарний український поет, Герой України.